Dordrecht, Netherlands

Nieuwe altaarkleden in Grote Kerk dankzij motten

Maar liefst twaalf altaarkleden en stola’s voor de predikanten van de Grote Kerk worden vervangen, de ouden zijn door motten opgegeten. Om dat voortaan te voorkomen heeft kunstenares Maria Verboom wol vervangen voor een synthetische stof.
Jordy Nijenhuis | 24 januari 2019 17:14 | Aangepast op 24 januari 2019 17:14
Altaarkleden, die officieel antependuims heten, zijn kleden die in de kerk op de spreektafels liggen. Ze zijn afgestemd op de stola van de predikant. Elke kleur, wit, paars, rood en groen, heeft zijn eigen functie in de kerkdienst.

Van elk kleur zijn er drie gemaakt, zo kunnen ze op de juiste tijd in het kerkelijke jaar gebruikt worden. Het rode kleed wordt gebruik met Pinksteren, het witte kleed is voor kerst en pasen en paars is de kleur voor de voorbereidingstijd op deze feesten - advent en de veertigdagentijd. De groene ligt het grootste deel van het jaar in de kerk, tijdens dealgemene diensten.

Kunstenares Maria Verboom heeft de eer om de nieuw kleden te maken, ondertussen zijn tien van de twaalf kleden vervangen. Daar heeft ze zeven jaar over gedaan. "Als je er mee bezig bent beneemt dat je ruimte en je tijd. Tussendoor doe ik ook andere dingen, vandaar dat het zo lang duurt."

De laatste twee kleden worden in de komende weken verwacht.

Lees ook

Sliedrecht bereidt zich voor op azc-protest: 2000 mensen verwacht

In Sliedrecht wordt alles in gereedheid gebracht voor de azc-demonstratie. Hekken zijn geplaatst en ...

Grote Kerk in vervoering gebracht door hardstyle-DJ: 'Indrukwekkend'

Honderden liefhebbers van hardstyle, klassieke muziek én geloofskwesties hebben woensdagavond hun ha...

Brug over de Noord dicht: afsluiting van 16 dagen en meerdere weekenden op deze data

De renovatie van de Brug over de Noord (N915) bij Alblasserdam gaat over ongeveer een maand van star...

Zet dit zelfvarende schip de kapitein buitenspel? 'Goed afstemmen met tegenliggers'

De MPS Lumière heeft deze week een bijzondere vaart gemaakt vanuit Hardinxveld-Giessendam. Aan boord...

Woningen, horeca en maatschappelijke activiteiten: dit zijn de plannen voor de oude bieb

Het gemeentebestuur van Dordrecht wil 1,3 miljoen euro steken in de verbouwing van de oude bibliothe...

Deze gemeente maakt plaats voor woonwagens: tot wel 25 nieuwe plekken

De gemeente Papendrecht gaat ruimte vrijmaken voor 20 tot 25 nieuwe woonwagens. Dat staat in een nie...