gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Bagatelle blijft dicht

Café Nieuwe Bagetelle bij Winkelcentrum Crabbehof blijft dicht. De eigenaar zou niet geschikt zijn als cafébaas en er zijn klachten over herrie. De zaak was voor straf al zes weken gesloten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De burgemeester heeft alle vergunningen ingetrokken en weigert een terrasvergunning te verlenen. De bezwaarschriftencommissie heeft dat ook geadviseerd. Door de eerdere sluiting van meer dan een maand, zouden de eigenaren automatisch niet meer voldoen aan de wettelijke eisen om een café te mogen uitbaten. Nieuwe Bagatelle had daar dan ook bezwaar tegen aangetekend, maar dat is ongegrond verklaard.


Voor de gemeente was de maat vol toen er voor een tweede keer een vechtpartij plaatsvond in de buurt van het café. De laatste was begin mei in een straatje naast de kroeg. Daarbij raakten twee mensen gewond. De vechtersbazen kwamen uit het café. Nieuwe Bagatelle bestrijdt de gang van zaken zoals de gemeente die beschrijft. De eerdere vechtpartij was al lang geleden. De eigenaar was toen gewaarschuwd dat het niet nog een keer mocht gebeuren. Daarnaast hebben buurtbewoners meerdere keren geklaagd over geluidsoverlast.


De eigenaar van Nieuwe Bagatelle kan nog bij de rechtbank in beroep gaan tegen de weigering van de burgemeester om benodigde vergunningen te vertrekken.


Lees ook

OPMA Vita Kovalenko

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

foto artikel pilot game

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.