gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Bagatelle is boos

Café Nieuwe Bagatelle in Crabbehof wil na 30 juni gewoon weer open. De gemeente wil dat voorkomen en zegt dat er niet wordt voldaan aan de horeca-eisen. Het café is nu tijdelijk dicht vanwege een vechtpartij.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Eigenaar Seyrani Seme is behoorlijk boos op de gemeente. De burgemeester sloot zijn café voor zes weken, vanwege een vechtpartij een jaar geleden. Die vechtpartij vond een stuk verderop plaats in een zijstraat. Dat de matpartij in zijn café is gestart, ontkent Seme. Beelden van zijn beveiligingscamera's heeft hij afgestaan aan de politie. Die constateert dat de vechtersbazen bezoekers waren van het café.

De vechtpartij in 2015 en eentje in 2014 zijn voor de gemeente reden om te stellen dat de openbare orde en veiligheid dusdanig zijn aangetast dat het café dicht moet. Seme denkt dat de slechte naam uit het verleden van het café hem parten speelt: "Ik heb de zaak drieënhalf jaar geleden overgenomen en afgezien van de twee incidenten is er verder nooit iets gebeurd. Ik heb de zaak gemoderniseerd en geluidsisolatie aangebracht. De naam Bagatelle heb ik overgenomen, omdat iedereen de zaak zo bleef noemen. Ik heb het alleen veranderd in Nieuwe Bagatelle."

De gemeente vindt een tijdelijke sluiting niet genoeg en stelt dat de leiding niet meer voldoet aan de wettelijk gestelde eisen voor het houden van een horecagelegenheid. De burgemeester trekt die vergunning in, waardoor Seme na 30 juni niet open mag. Seme begrijpt er niets van: "Hoe kunnen we nou opeens niet meer voldoen aan die vergunning? Er is hier niets veranderd".

Tijdens een rechtszaak wil Seme definitieve sluiting voorkomen en dat de tijdelijke sluiting als onterecht wordt aangemerkt. Klanten willen handtekeningen inzamelen om de gemeente ervan te overtuigen dat hun café open moet blijven.

Lees ook

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.