gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Bagatelle is boos

Café Nieuwe Bagatelle in Crabbehof wil na 30 juni gewoon weer open. De gemeente wil dat voorkomen en zegt dat er niet wordt voldaan aan de horeca-eisen. Het café is nu tijdelijk dicht vanwege een vechtpartij.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Eigenaar Seyrani Seme is behoorlijk boos op de gemeente. De burgemeester sloot zijn café voor zes weken, vanwege een vechtpartij een jaar geleden. Die vechtpartij vond een stuk verderop plaats in een zijstraat. Dat de matpartij in zijn café is gestart, ontkent Seme. Beelden van zijn beveiligingscamera's heeft hij afgestaan aan de politie. Die constateert dat de vechtersbazen bezoekers waren van het café.

De vechtpartij in 2015 en eentje in 2014 zijn voor de gemeente reden om te stellen dat de openbare orde en veiligheid dusdanig zijn aangetast dat het café dicht moet. Seme denkt dat de slechte naam uit het verleden van het café hem parten speelt: "Ik heb de zaak drieënhalf jaar geleden overgenomen en afgezien van de twee incidenten is er verder nooit iets gebeurd. Ik heb de zaak gemoderniseerd en geluidsisolatie aangebracht. De naam Bagatelle heb ik overgenomen, omdat iedereen de zaak zo bleef noemen. Ik heb het alleen veranderd in Nieuwe Bagatelle."

De gemeente vindt een tijdelijke sluiting niet genoeg en stelt dat de leiding niet meer voldoet aan de wettelijk gestelde eisen voor het houden van een horecagelegenheid. De burgemeester trekt die vergunning in, waardoor Seme na 30 juni niet open mag. Seme begrijpt er niets van: "Hoe kunnen we nou opeens niet meer voldoen aan die vergunning? Er is hier niets veranderd".

Tijdens een rechtszaak wil Seme definitieve sluiting voorkomen en dat de tijdelijke sluiting als onterecht wordt aangemerkt. Klanten willen handtekeningen inzamelen om de gemeente ervan te overtuigen dat hun café open moet blijven.

Lees ook

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.