gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Bagatelle is boos

Café Nieuwe Bagatelle in Crabbehof wil na 30 juni gewoon weer open. De gemeente wil dat voorkomen en zegt dat er niet wordt voldaan aan de horeca-eisen. Het café is nu tijdelijk dicht vanwege een vechtpartij.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Eigenaar Seyrani Seme is behoorlijk boos op de gemeente. De burgemeester sloot zijn café voor zes weken, vanwege een vechtpartij een jaar geleden. Die vechtpartij vond een stuk verderop plaats in een zijstraat. Dat de matpartij in zijn café is gestart, ontkent Seme. Beelden van zijn beveiligingscamera's heeft hij afgestaan aan de politie. Die constateert dat de vechtersbazen bezoekers waren van het café.

De vechtpartij in 2015 en eentje in 2014 zijn voor de gemeente reden om te stellen dat de openbare orde en veiligheid dusdanig zijn aangetast dat het café dicht moet. Seme denkt dat de slechte naam uit het verleden van het café hem parten speelt: "Ik heb de zaak drieënhalf jaar geleden overgenomen en afgezien van de twee incidenten is er verder nooit iets gebeurd. Ik heb de zaak gemoderniseerd en geluidsisolatie aangebracht. De naam Bagatelle heb ik overgenomen, omdat iedereen de zaak zo bleef noemen. Ik heb het alleen veranderd in Nieuwe Bagatelle."

De gemeente vindt een tijdelijke sluiting niet genoeg en stelt dat de leiding niet meer voldoet aan de wettelijk gestelde eisen voor het houden van een horecagelegenheid. De burgemeester trekt die vergunning in, waardoor Seme na 30 juni niet open mag. Seme begrijpt er niets van: "Hoe kunnen we nou opeens niet meer voldoen aan die vergunning? Er is hier niets veranderd".

Tijdens een rechtszaak wil Seme definitieve sluiting voorkomen en dat de tijdelijke sluiting als onterecht wordt aangemerkt. Klanten willen handtekeningen inzamelen om de gemeente ervan te overtuigen dat hun café open moet blijven.

Lees ook

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.