gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe beweegroute geopend op de Staart

e38b3ba5a7fdacc3854439d505909e94

Wethouder Marco Stam opende vrijdagochtend op de Staart de beweegroute ‘Roer-je-Staart’. De wandelroute is 2 kilometer en kan op verschillende manieren worden gedaan.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De route is een initiatief van Kids Beweegroute, en is behalve voor kinderen ook gericht op ouderen. De route loopt van Zorgcentrum De Merwelanden naar Basisschool De Regenboog. Initiatiefneemster Magda Mali vertelt: “We hebben bewoners van de Merwelanden samen met de kinderen van De Regenboog een route laten ontwerpen.”

Met de wandelroute hoopt de organisatie mensen uit de wijk te prikkelen om meer te bewegen. Ook zijn er op de bordjes tekeningen van de basisschoolkinderen te zien en educatieve weetjes over de natuur op die plek. “Bovendien staan er op elk bordje zes beweegopdrachten. Als je dus een dobbelsteen meeneemt is de route elke keer anders”, zegt Mali.

Wethouder Marco Stam is blij met de route: “Het is mooi om dit wandelgebied hier zo te benutten. Ouderen kunnen een stukje wandelen, en jongeren kunnen hardlopen. Als ze maar wel uitkijken voor die wandelende ouderen natuurlijk!”

Kids Beweegroute is momenteel bezig met een route in het Sterrenburgpark met als thema boerderijdieren. De organisatie hoopt in de toekomst nog meer beweegroutes te maken in de stad.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.