gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe beweegroute geopend op de Staart

e38b3ba5a7fdacc3854439d505909e94

Wethouder Marco Stam opende vrijdagochtend op de Staart de beweegroute ‘Roer-je-Staart’. De wandelroute is 2 kilometer en kan op verschillende manieren worden gedaan.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De route is een initiatief van Kids Beweegroute, en is behalve voor kinderen ook gericht op ouderen. De route loopt van Zorgcentrum De Merwelanden naar Basisschool De Regenboog. Initiatiefneemster Magda Mali vertelt: “We hebben bewoners van de Merwelanden samen met de kinderen van De Regenboog een route laten ontwerpen.”

Met de wandelroute hoopt de organisatie mensen uit de wijk te prikkelen om meer te bewegen. Ook zijn er op de bordjes tekeningen van de basisschoolkinderen te zien en educatieve weetjes over de natuur op die plek. “Bovendien staan er op elk bordje zes beweegopdrachten. Als je dus een dobbelsteen meeneemt is de route elke keer anders”, zegt Mali.

Wethouder Marco Stam is blij met de route: “Het is mooi om dit wandelgebied hier zo te benutten. Ouderen kunnen een stukje wandelen, en jongeren kunnen hardlopen. Als ze maar wel uitkijken voor die wandelende ouderen natuurlijk!”

Kids Beweegroute is momenteel bezig met een route in het Sterrenburgpark met als thema boerderijdieren. De organisatie hoopt in de toekomst nog meer beweegroutes te maken in de stad.

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”