Dordrecht, Netherlands

Nieuwe beweegroute geopend op de Staart

Wethouder Marco Stam opende vrijdagochtend op de Staart de beweegroute ‘Roer-je-Staart’. De wandelroute is 2 kilometer en kan op verschillende manieren worden gedaan.
Vivian Rutte | 19 juni 2020 16:22 | Aangepast op 19 juni 2020 16:22
De route is een initiatief van Kids Beweegroute, en is behalve voor kinderen ook gericht op ouderen. De route loopt van Zorgcentrum De Merwelanden naar Basisschool De Regenboog. Initiatiefneemster Magda Mali vertelt: “We hebben bewoners van de Merwelanden samen met de kinderen van De Regenboog een route laten ontwerpen.”

Met de wandelroute hoopt de organisatie mensen uit de wijk te prikkelen om meer te bewegen. Ook zijn er op de bordjes tekeningen van de basisschoolkinderen te zien en educatieve weetjes over de natuur op die plek. “Bovendien staan er op elk bordje zes beweegopdrachten. Als je dus een dobbelsteen meeneemt is de route elke keer anders”, zegt Mali.

Wethouder Marco Stam is blij met de route: “Het is mooi om dit wandelgebied hier zo te benutten. Ouderen kunnen een stukje wandelen, en jongeren kunnen hardlopen. Als ze maar wel uitkijken voor die wandelende ouderen natuurlijk!”

Kids Beweegroute is momenteel bezig met een route in het Sterrenburgpark met als thema boerderijdieren. De organisatie hoopt in de toekomst nog meer beweegroutes te maken in de stad.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...