gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe beweegroute geopend op de Staart

e38b3ba5a7fdacc3854439d505909e94.jpg

Wethouder Marco Stam opende vrijdagochtend op de Staart de beweegroute ‘Roer-je-Staart’. De wandelroute is 2 kilometer en kan op verschillende manieren worden gedaan.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De route is een initiatief van Kids Beweegroute, en is behalve voor kinderen ook gericht op ouderen. De route loopt van Zorgcentrum De Merwelanden naar Basisschool De Regenboog. Initiatiefneemster Magda Mali vertelt: “We hebben bewoners van de Merwelanden samen met de kinderen van De Regenboog een route laten ontwerpen.”

Met de wandelroute hoopt de organisatie mensen uit de wijk te prikkelen om meer te bewegen. Ook zijn er op de bordjes tekeningen van de basisschoolkinderen te zien en educatieve weetjes over de natuur op die plek. “Bovendien staan er op elk bordje zes beweegopdrachten. Als je dus een dobbelsteen meeneemt is de route elke keer anders”, zegt Mali.

Wethouder Marco Stam is blij met de route: “Het is mooi om dit wandelgebied hier zo te benutten. Ouderen kunnen een stukje wandelen, en jongeren kunnen hardlopen. Als ze maar wel uitkijken voor die wandelende ouderen natuurlijk!”

Kids Beweegroute is momenteel bezig met een route in het Sterrenburgpark met als thema boerderijdieren. De organisatie hoopt in de toekomst nog meer beweegroutes te maken in de stad.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.