gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe blusboot gedoopt

De nieuwe blusboot van de brandweer Zuid-Holland Zuid is vandaag gedoopt. Dit gebeurde bij het Groothoofd. 

Sven Kuenen |  | Aangepast op
Het nieuwe schip is een stuk kleiner en milieuvriendelijker dan de oude blusboot. De oude blusboot is al 32 jaar in gebruik en daarom toe aan vervanging. De technologie is verouderd en het onderhoud is te duur. De capaciteiten van beide voertuigen zijn min of meer hetzelfde.

De kosten van het schip zijn zo'n vier miljoen euro. In december had hij al beschikbaar moeten zijn, maar was toen nog niet helemaal klaar. De blusboot kan nog niet meteen ingezet worden, omdat het personeel eerst nog met het voertuig moet leren omgaan. Daarom blijft de oude nog een paar maanden in gebruik. Uiteindelijk zal de oude blusboot worden verkocht.

Lees ook

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.