Dordrecht, Netherlands

Nieuwe bomen op de Zeedijk

De eerste fase van de boomvervanging op de Zeedijk is klaar. De Zeedijk krijgt een heuse renovatie. Het deed veel Dordtenaren pijn toen duidelijk werd dat de honderden populieren op de karakteristieke Zeedijk in de polder werden gekapt. De bomen moesten wijken omdat het gevaar van uitvallende takken door takbreuk te groot was geworden.
Isabel Pijnappels | 1 maart 2021 17:04 | Aangepast op 1 maart 2021 17:04
In ruil daarvoor heeft de gemeente nu 137 jonge iepen geplant. De iepen bestaan uit vier verschillende soorten, zodat de bomen minder vatbaar zijn voor boomziektes. De iepen zijn bestand tegen zware weersomstandigheden, zodat het gevaar van de populieren niet wordt herhaald. De bomen passen volgens de gemeente uitstekend in een open polderlandschap.

Het nieuw geplante deel van de Zeedijk is ook weer open voor bezoekers. Tijdens het mooie weer zijn de nieuwe bomen al vaak opgemerkt.

Kijk hieronder het item over de kap van de populieren op de Zeedijk.

&feature=emb_logo

(Afbeelding: Gemeente Dordrecht)

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...