gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe brandweerkazerne Oranjepark is definitief

34b11692de6050a9621628edbd50333f

Er komt een nieuwe brandweerkazerne aan het Oranjepark in Dordrecht. Dat heeft Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid maandagochtend bekend gemaakt. “Collega’s zien uit naar de terugkeer aan het Oranjepark met een rijke (brandweer)historie.”

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
De brandweerkazerne is ontworpen voor een 24-uurs bezetting en wordt voorzien van slaapplekken, een werkplaats en stallingsplaatsen voor brandweervoertuigen. “Het is erg fijn dat we voortgang kunnen realiseren voor de collega’s die inmiddels meer dan vijf jaar vanuit een tijdelijke behuizing werken. We kijken allemaal uit naar de bouw”, volgens Marko Redelijkheid, directeur brandweerzorg Zuid-Holland Zuid.

Op de plek waar de kazerne wordt gebouwd stond eerder al een brandweerkazerne. Maar de nieuwe vestiging is kleiner, waardoor er ruimte overblijft voor nieuwe woningen. Die worden gebouwd in een hof, in dezelfde stijl. “De sloop van de oude kazerne heeft een kans geboden om slim binnenstedelijk te verdichten. Naast een eigentijdse kazerne, voegen we daardoor ook woningen toe aan de stad”, legt wethouder Maarten Burggraaf uit.

Start bouw
De gemeente verwacht dat begin 2025 gestart wordt met de bouw en dat deze in het eerste kwartaal van 2026 zal worden afgerond. Ronald Kort, directeur van bouwonderneming Stout, is blij dat zij de bouw mogen uitvoeren. “Als kleinzoon van een brandweercommandant ben ik extra trots dat we onze kennis mogen gebruiken voor de bouw van de nieuwe brandweerkazerne in Dordrecht.”

Lees ook

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.