gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe brief gemeente over Intercity

De gemeente Dordrecht heeft een brief gestuurd aan staatssecretaris Stientje van Veldhoven met het verzoek om te zorgen dat Dordrecht vanaf 2019 weer een doorgaande Intercity-verbinding krijgt naar Breda.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het is een nieuwe poging om een nieuw kabinet te bewegen om een structurele oplossing te bieden voor het bereikbaarheidsprobleem van Dordt. De pendeldienst van de Intercity tussen Breda en Dordrecht zou een tijdelijke maatregel zijn en er zou naar een permanente oplossing worden gezocht. Het college van B&W wil dat de staatssecretaris de NS opdracht geeft om weer een doorgaande verbinding in de dienstregeling op te nemen.

De Tweede Kamer heeft op woensdag 14 februari het algemeen overleg Spoor. Wethouder Rik van der Linden van Verkeer en Vervoer roept dan ook alle raadsleden op hun contacten met de kamerleden van hun partij te gebruiken om hiervoor een pleidooi te houden. Hij wijst er op dat in de huidige situatie ruim 4000 mensen dagelijks moeten omreizen naar Brabant.

Lees ook

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.