Dordrecht, Netherlands

Nieuwe brief gemeente over Intercity

De gemeente Dordrecht heeft een brief gestuurd aan staatssecretaris Stientje van Veldhoven met het verzoek om te zorgen dat Dordrecht vanaf 2019 weer een doorgaande Intercity-verbinding krijgt naar Breda.
Gert van der Steen | 25 januari 2018 12:09 | Aangepast op 25 januari 2018 12:09
Het is een nieuwe poging om een nieuw kabinet te bewegen om een structurele oplossing te bieden voor het bereikbaarheidsprobleem van Dordt. De pendeldienst van de Intercity tussen Breda en Dordrecht zou een tijdelijke maatregel zijn en er zou naar een permanente oplossing worden gezocht. Het college van B&W wil dat de staatssecretaris de NS opdracht geeft om weer een doorgaande verbinding in de dienstregeling op te nemen.

De Tweede Kamer heeft op woensdag 14 februari het algemeen overleg Spoor. Wethouder Rik van der Linden van Verkeer en Vervoer roept dan ook alle raadsleden op hun contacten met de kamerleden van hun partij te gebruiken om hiervoor een pleidooi te houden. Hij wijst er op dat in de huidige situatie ruim 4000 mensen dagelijks moeten omreizen naar Brabant.

Lees ook

Beveiliger mishandeld, burgemeester geschokt: 'Dit tolereren we niet!'

Een beveiliger is afgelopen weekend mishandeld bij winkelcentrum Hoog Ambacht. De burgemeester van H...

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Ruim 230 sociale huurwoningen in de Dordtse wijk Crabbehof ondergaan een ingrijpende metamorfose. He...

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...