gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe brief gemeente over Intercity

De gemeente Dordrecht heeft een brief gestuurd aan staatssecretaris Stientje van Veldhoven met het verzoek om te zorgen dat Dordrecht vanaf 2019 weer een doorgaande Intercity-verbinding krijgt naar Breda.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het is een nieuwe poging om een nieuw kabinet te bewegen om een structurele oplossing te bieden voor het bereikbaarheidsprobleem van Dordt. De pendeldienst van de Intercity tussen Breda en Dordrecht zou een tijdelijke maatregel zijn en er zou naar een permanente oplossing worden gezocht. Het college van B&W wil dat de staatssecretaris de NS opdracht geeft om weer een doorgaande verbinding in de dienstregeling op te nemen.

De Tweede Kamer heeft op woensdag 14 februari het algemeen overleg Spoor. Wethouder Rik van der Linden van Verkeer en Vervoer roept dan ook alle raadsleden op hun contacten met de kamerleden van hun partij te gebruiken om hiervoor een pleidooi te houden. Hij wijst er op dat in de huidige situatie ruim 4000 mensen dagelijks moeten omreizen naar Brabant.

Lees ook

zwembadcombifoto.jpg

Afschuw na explosie in entreehal zwembad: ‘Had anders kunnen aflopen’

Zwembad de Fakkel in Ridderkerk neemt na de explosie in de entreehal van afgelopen vrijdag geen extra maatregelen. Dat laat manager Ad Fransen weten. Hij is opgelucht dat niemand gewond raakte. “Een klein aantal mensen heeft het zien gebeuren, gelukkig op veilige afstand. Dit had natuurlijk anders kunnen aflopen.”

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.