Dordrecht, Netherlands

Nieuwe burgemeester 4 juli bekend

De gemeenteraad kiest op dinsdag 4 juli de nieuwe burgemeester. Dat gebeurt in een besloten vergadering.
Peter Tromp | 10 februari 2017 12:49 | Aangepast op 10 februari 2017 12:49
De gewenste kandidaat wordt aanbevolen aan de commissaris van de Koning. Na een gesprek met de commissaris volgt de benoeming tot burgemeester van Dordrecht. De benoeming vindt plaats door de koning. De planning is dat de nieuwe burgervader op 28 september wordt geïnstalleerd. 


Vooruitlopend op de keuze kunnen inwoners vanaf 24 februari reageren op een eerste profielschets van de nieuwe burgemeester. Daarna stelt de raad een definitieve profielschets op.

Tot de installatie eind september, krijgt Dordrecht een tijdelijke burgemeester. De huidige burgemeester Arno Brok is vanaf 1 maart benoemd als commissaris van de Koning in Friesland.



Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...