Dordrecht, Netherlands

Nieuwe burgemeester bekend

Wouter Kolff is onze nieuwe burgemeester. Dat is zojuist door de gemeenteraad besloten. De burgemeester gaat vanaf 13 september aan de slag. Hij is 40 jaar oud, ld van de VVD en gaat binnenkort trouwen.
Petra Scheurwater | 4 juli 2017 15:11 | Aangepast op 4 juli 2017 15:11

Kolff heeft de voordracht direct bekendgemaakt op zijn Facebook-pagina. Hij schrijft:

Voordracht als burgemeester van Dordrecht

Dierbare inwoners en ondernemers, gemeenteraads- en collegeleden, medewerkers van de ambtelijke organisatie, politie en brandweer, collega-bestuurders en andere geïnteresseerden,

Zojuist ben ik voorgedragen om per 13 september a.s. burgemeester te worden van Dordrecht, de oudste stad van Holland. Onze Koning en het kabinet dragen nu zorg voor het traject van voordracht tot benoeming. Ik ben buitengewoon trots op deze voordracht en ben de gemeenteraad van Dordrecht dankbaar voor zijn vertrouwen.

Het is oprecht moeilijk om Veenendaal en de Veenendalers de komende tijd los te laten. Ik ben dankbaar dat ik bijna 5 jaar uw burgemeester heb mogen zijn en mooie en moeilijke momenten met u heb gedeeld. Daarnaast hoop ik te hebben bijgedragen aan de levendigheid en trots van Veenendaal. Het was geweldig om de afgelopen jaren, samen met vele anderen, een bijdrage te leveren aan het verder brengen van Veenendaal en de economische topregio FoodValley. Ook de komende twee maanden nog zal ik met plezier uw burgemeester zijn.

Hier tegenover staat dat het niet is te weerstaan om terug te kunnen keren naar de omgeving waar ik ben opgegroeid en burgemeester te worden van bijna 120.000 Dordtenaren. Daarbij wacht een boeiende taak in de dynamische regio Drechtsteden en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. Dordrecht is echt een parel die iedereen moet ontdekken!

Hopelijk zien we elkaar de komende tijd nog regelmatig.

Hartelijke groet,

Wouter Kolff

Burgemeester Veenendaal

Lees ook

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...

Zorgcomplex tijdelijk ontruimd vanwege stroomstoring

Appartementen van verzorgingstehuis De Prinsemarij aan de Nassauweg in Dordrecht zijn tijdelijk ontr...

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 miljoen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Miljoenendeal in de maak: raad stemt in met plan om Nedstaalterrein aan te kopen

De gemeente Alblasserdam gaat het voormalige Nedstaalterrein kopen met een lening van 28 miljoen eur...

Brandbrief aan Den Haag: 'Wees duidelijk over A27'

De gemeente Molenlanden doet een ‘dringende oproep’ aan de Tweede Kamer over de toekomst van de A27....

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...