gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe burgemeester bekend

Wouter Kolff is onze nieuwe burgemeester. Dat is zojuist door de gemeenteraad besloten. De burgemeester gaat vanaf 13 september aan de slag. Hij is 40 jaar oud, ld van de VVD en gaat binnenkort trouwen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op

Kolff heeft de voordracht direct bekendgemaakt op zijn Facebook-pagina. Hij schrijft:

Voordracht als burgemeester van Dordrecht

Dierbare inwoners en ondernemers, gemeenteraads- en collegeleden, medewerkers van de ambtelijke organisatie, politie en brandweer, collega-bestuurders en andere geïnteresseerden,

Zojuist ben ik voorgedragen om per 13 september a.s. burgemeester te worden van Dordrecht, de oudste stad van Holland. Onze Koning en het kabinet dragen nu zorg voor het traject van voordracht tot benoeming. Ik ben buitengewoon trots op deze voordracht en ben de gemeenteraad van Dordrecht dankbaar voor zijn vertrouwen.

Het is oprecht moeilijk om Veenendaal en de Veenendalers de komende tijd los te laten. Ik ben dankbaar dat ik bijna 5 jaar uw burgemeester heb mogen zijn en mooie en moeilijke momenten met u heb gedeeld. Daarnaast hoop ik te hebben bijgedragen aan de levendigheid en trots van Veenendaal. Het was geweldig om de afgelopen jaren, samen met vele anderen, een bijdrage te leveren aan het verder brengen van Veenendaal en de economische topregio FoodValley. Ook de komende twee maanden nog zal ik met plezier uw burgemeester zijn.

Hier tegenover staat dat het niet is te weerstaan om terug te kunnen keren naar de omgeving waar ik ben opgegroeid en burgemeester te worden van bijna 120.000 Dordtenaren. Daarbij wacht een boeiende taak in de dynamische regio Drechtsteden en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. Dordrecht is echt een parel die iedereen moet ontdekken!

Hopelijk zien we elkaar de komende tijd nog regelmatig.

Hartelijke groet,

Wouter Kolff

Burgemeester Veenendaal

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”