Dordrecht, Netherlands

Nieuwe commerciële directeur FC Dordrecht: 'We gaan ons voorbereiden op een nieuwe huisvesting'

FC Dordrecht heeft sinds deze week een nieuwe commercieel manager. De Dordtenaar Henk Donkervoort, eerder onder andere werkzaam als verkoopleider commercie bij Dagblad Unie en oprichter van Lifestyle Dordrecht, gaat aan de slag om de club weer vooruit te helpen.
Jordy Nijenhuis | 16 januari 2020 17:15 | Aangepast op 16 januari 2020 17:15
“Er gaan zeker 30 tot 40 nieuwe bussinesleden komen binnen afzienbare tijd", is Donkervoort ervan overtuigd dat de club uit de negatieve spiraal te halen is. "Dat is nodig want de club moet goed gevoed worden omdat de centen nodig zijn maar het ook marketingtechnisch heel erg nuttig is."

De club aan de Krommedijk verkeert in zwaar weer. De sportieve prestaties zijn dit seizoen niet om over naar huis te schrijven, al het hele seizoen staat de club laatste in de Keuken Kampioen Divisie.

Bovendien stopt Riwal als hoofdsponsor en het stadsbestuur wil niet garant staan voor een nieuw stadion. Volgens onderzoekers heeft de club geen toekomstperspectief meer als er geen nieuw onderkomen wordt gerealiseerd.


“Je hebt hier al zo lang een licentie om betaald voetbal te spelen. Als je de licentie zou verkopen worden alle problemen opgelost, maar je kan je toch niet permitteren om die licentie van dit eiland af te laten gaan", is Donkervoort verbolgen over de houding van het stadsbestuur.

"Ik heb vier hele serieuze stadionplannen voorbij zien komen waar de club in heeft geinvesteerd, waar sponsoren in geinvesteerd hebben. Je kan toch niet zeggen dat dat voor de gein is gedaan en dat de gemeente ons niet gaat helpen?"

Donkervoort heeft zich op dit moment voor anderhalf jaar aan de club verbonden. Hij hoopt dat de eerste resultaten van zijn werk in maart of april te zien zijn.

"Ik heb het volste vertrouwen dat er over anderhalf jaar een lekkere club is met toekomstmuziek en dat we ons kunnen gaan voorbereiden op een nieuwe huisvesting.”

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...