Dordrecht, Netherlands

Nieuwe coronamaatregelen voor sportclubs: ‘Zo wordt het wel een hele stille winter’

Bij de persconferentie van dinsdagavond maakte het kabinet bekend dat teamsporten voorlopig niet mogen plaatsvinden, en individuele sporten met maximaal vier personen. Een flinke domper dus, voor sommigen.
Vivian Rutte | 14 oktober 2020 14:58 | Aangepast op 14 oktober 2020 14:58
De Dordtsche Rugbyclub is bijvoorbeeld flink teleurgesteld: “Het trainen is natuurlijk erg gezond en dat missen mensen nu. Maar ook het sociale contact eromheen valt weg, en dat wordt toch wel een hele stille winter zo denk ik,” zegt Teun Persoon namens de club. Clubgenoot Sven Trommels beaamt dat: “Het teamgevoel valt weer weg, en dat is juist wat de meesten van ons het allerleukst vinden.”

Bij tennisvereniging RCD is er iets beter nieuws, want een individuele sport zoals tennis mag dus nog wél. Gerrit Roubos zegt namens de vereniging erg blij te zijn: “De competitie kan gewoon doorgaan, dus als dat zo blijft zijn wij tevreden.” Over fysiek contact tijdens het sporten maakt niemand zich zorgen, zegt een speler: “Nee, zelfs met dubbelen komen we eigenlijk niet bij elkaar in de buurt, en we zijn buiten dus dat gaat prima!”&t=1s

Lees ook

Jubilerend Louterbloemen publiekswinnaar van Dordtse Vrijwilligersprijzen

Dierenzorgcentrum Louterbloemen uit Dordrecht is uitgeroepen tot winnaar van de publieksprijs van de...

FC Dordrecht halverwege het seizoen, De Plucheplakkers maken de balans op

De Plucheplakkers zijn er weer na de 2-0 uitnederlaag van FC Dordrecht bij Willem II. De Schapenkopp...

Drie tips over explosie Papendrecht na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft drie tips ontvangen over een explosie bij een huis in Papendrecht begin juli, nadat...

Schoonzoon van scheepsbouwer Kommer Damen gearresteerd

Een van de personen die vorige week werd opgepakt in het strafrechtelijk onderzoek naar scheepsbouwe...

Ridderkerker (16) vast na beroving met vuurwapen

Een 16-jarige jongen uit Ridderkerk is woensdagavond aangehouden na een beroving met een vuurwapen. ...

650 kerstpakketten voor minima: 'Ze staan er niet alleen voor'

Honderden Dordtse minima ontvangen deze donderdag een kerstpakket. De afgelopen drie dagen stond wij...