gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe coronamaatregelen voor sportclubs: ‘Zo wordt het wel een hele stille winter’

f4f290caf936621a2b9148f212205b32

Bij de persconferentie van dinsdagavond maakte het kabinet bekend dat teamsporten voorlopig niet mogen plaatsvinden, en individuele sporten met maximaal vier personen. Een flinke domper dus, voor sommigen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Dordtsche Rugbyclub is bijvoorbeeld flink teleurgesteld: “Het trainen is natuurlijk erg gezond en dat missen mensen nu. Maar ook het sociale contact eromheen valt weg, en dat wordt toch wel een hele stille winter zo denk ik,” zegt Teun Persoon namens de club. Clubgenoot Sven Trommels beaamt dat: “Het teamgevoel valt weer weg, en dat is juist wat de meesten van ons het allerleukst vinden.”

Bij tennisvereniging RCD is er iets beter nieuws, want een individuele sport zoals tennis mag dus nog wél. Gerrit Roubos zegt namens de vereniging erg blij te zijn: “De competitie kan gewoon doorgaan, dus als dat zo blijft zijn wij tevreden.” Over fysiek contact tijdens het sporten maakt niemand zich zorgen, zegt een speler: “Nee, zelfs met dubbelen komen we eigenlijk niet bij elkaar in de buurt, en we zijn buiten dus dat gaat prima!”&t=1s

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”