Dordrecht, Netherlands

Nieuwe dienstregeling Qbuzz geeft problemen

De gevreesde chaos bij de invoering van een nieuwe dienstregeling in het openbaar vervoer in Dordrecht, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden is vanmorgen uitgebleven, maar op veel plekken waren er wel problemen, met name in de ochtendspits.
Aike van den Heuvel | 10 december 2018 15:48 | Aangepast op 10 december 2018 15:48
Qbuzz nam zondag het openbaar vervoer in de regio Dordrecht over van Arriva en dat soort wisselingen zorgen doorgaans voor nogal wat leed onder de reizigers. "Het is niet leuk dat er dingen mis gaan, maar over het algemeen valt het mee", zegt Susan Zethof van Qbuzz.

"Er zijn vanmorgen ritten uitgevallen en bussen te laat gekomen. We hebben op sommige lijnen zelfs nog touringcars ingezet om de problemen op te lossen, maar dat is niet overal gelukt. De komende dagen gaan we dat allemaal oplossen", aldus Zethof.

Gemopper

Een chauffeur op lijn 2 blijkt maandagmorgen door de baas uit bed te zijn gebeld: "Of ik in wilde springen. Nou, dan doe je dat. Even schudden met de kop en drie bakken koffie er in. Het is even wennen met nieuwe bussen en andere routes, maar ik hoor weinig gemopper."Reizigers reageren verdeeld. De één spreekt van een verbetering, de andere juist van een verslechtering. Op social media klagen tientallen reizigers. "Natuurlijk zien we dat ook en doen we er wat aan als dat kan", zegt Zethof, "maar realiseer je ook dat tevreden mensen zich zelden uiten op de social media."


Halte opgeheven

Veel klachten gaan over het wegvallen van haltes in dunbevolkte gebieden, zoals in Arkel, een dorp bij Gorinchem. In Dordrecht lijkt de wisseling van busbedrijven soepeler te verlopen. De reacties verbazen Qbuzz niet, want achter de veranderingen zit wel een gedachte."Over de nieuwe dienstregeling is goed nagedacht. We hebben haltes waar weinig mensen in en uit stapten geschrapt, waardoor de rijtijd versneld wordt. Wat voor de één een verbetering is, is voor een ander dan juist een verslechtering", weet de woordvoerster van Qbuzz.

Verbetering

Klagen heeft wèl zin, zegt ze: "Niet dat we na tien klachten meteen dingen zullen veranderen, maar tips en adviezen worden zeker meegenomen als we de dienstregeling evalueren. En dan zouden er volgend jaar dingen kunnen veranderen."

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...