gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Dordtse acties voor slachtoffers aardbeving Turkije en Syrië

62223310c549f57012386776c2fe7ce1

In onze stad worden twee weken na de verwoestende aardbeving nog altijd nieuwe acties op touw gezet om de slachtoffers een hart onder de riem te steken en geld voor ze in te zamelen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In Oud-Krispijn kwamen zondag aan het begin van de avond tientallen mensen bijeen op het Goeverneursplein. Een bewoonster van de wijk had het samenzijn op touw gezet. Mehmet Safranti, fractievoorzitter van DENK Dordrecht, hield een toespraak. Daarna werd er een minuut stilte in acht genomen om de slachtoffers te herdenken. De wijkagenten van Krispijn waren ook aanwezig en noemden de bijeenkomst indrukwekkend op hun Instagram-kanaal.
455c177c44302cac5809fc9c688cf62b
Benefietconcert voor Syrië
In de Grote Kerk wordt op 3 maart stilgestaan bij de getroffenen. Het Christelijk Gemengd Drechtstedenkoor “Praise Him” , het Hollands Mannenkoor en het Christelijk mannenkoor “Prins Alexander” werken aan deze avond mee. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Wel is er een collecte voor Kerk in Actie. De opbrengst van de collecte is voor noodhulp aan de slachtoffers van de aardbeving in Syrië. Dit omdat Kerk in Actie in Syrië medewerkers heeft. “De mensen die meewerken aan deze avond, doen dit geheel belangeloos, zodat de opbrengst van deze collecte geheel ten goede komt aan de noodhulp”, laat de organisatie weten.
7a96e2cbc1c2a03391760d2af31c4cbc
Actiedag DaVinci
Leerlingen van het Da Vinci College organiseren donderdag 23 een actiedag. Op verschillende manieren proberen zij zoveel mogelijk geld in te zamelen. Onder andere door de verkoop van eigen gemaakte producten. De actiedag wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur op het Leerpark.

Benefietgala Grote Kerk
Op 19 maart is de Grote Kerk nogmaals het decor voor een bijeenkomst. Dan wordt er een benefietgala gehouden voor de slachtoffers in Turkije en Syrië. De middag wordt georganiseerd door het Platform Turkse Dordtenaren, maar krijgt alle steun van het Platform Dordtse Kerken en de Grote Kerk.

Volgens het Platform Turkse Dordtenaren moet de aandacht voor de getroffen mensen blijven, zeker na alle aandacht voor de noodzakelijke grote hulpacties. “De gevolgen zullen tientallen jaren en meerdere generaties merkbaar en voelbaar blijven. We mogen het niet vergeten. Het verhaal dat doorgaat hoort beslist ook bij onze gemeenschap Dordrecht. Hier wonen zevenduizend mensen met Turkse wortels.  We hebben gemerkt en gevoeld, dat de harten van veel betrokken Dordtenaren nog huilen. Dat geldt ook voor het grote leed net over de grens van Turkije in Noord-Syrië". 

Het Platform Turkse Dordtenaren maakt juist nu de datum van zondag 19 maart bekend om zoveel mogelijk mensen te bereiken en om het herdenkingsprogramma de komende weken nog verder uit te kunnen werken aan de hand van reacties uit de samenleving ,,We zijn allemaal Dordtenaren. Dan past een bijeenkomst in de Grote Kerk: een plek van grote symbolische en historische betekenis in de geschiedenis van Dordrecht. We zijn samen sterker solidair." 

De Turkse gemeenschap heeft de voorzitter van het Platform Dordte Kerken, Hans Berrevoets gevraagd om de bijeenkomst te leiden. Berrevoets  laat weten dat de kerkelijke wereld enorm meeleeft met de slachtoffers van de aardbevingsramp en dat de nasleep jaren en jaren zal doorgaan. ,,Het directe verhaal van zevenduizend mensen met Turkse wortels hoort ook bij het verhaal van Dordrecht als wereldstad. Het is van belang om telkens aan herinneringen te werken, als teken van troost, meeleven en hoop. Daarvoor is de bijeenkomst in de Grote Kerk van 19 maart - waarvoor de Turkse gemeenschap het initiatief heeft genomen - ook bedoeld."
Burgemeester Kolff zal het gala om 14.00 uur openen. De bijeenkomst is ook te volgen via YouTube.

Pannenkoeken bakken
Naast grote bijeenkomsten worden er ook nog steeds kleinere acties gehouden om geld in te zamelen. Zo werden er in de buurtkamer aan de Vrieseweg pannenkoeken gebakken. De opbrengst van de verkoop, 750 euro in totaal, gaat naar de slachtoffers van de aardbeving. Bekijk hieronder de reportage die wij maakten.

Lees ook

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.