gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Dordtse Biesbosch eindelijk klaar

6ca88147d259e9cdca61b191e9affffc

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is eindelijk klaar. Donderdag werd het natuur - en recreatiegebied van ongeveer 530 hectare geopend.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het nieuwe natuurgebied verbindt de Sliedrechtse en Dordtse Biesbosch met elkaar. Doordat dit stuk binnen de dijken ligt, gaat het er heel anders uitzien dan de Biesbosch die we al kennen. Het heeft namelijk geen directe verbinding met open water, en dus gaat het er elke dag anders uit zien zegt boswachter Arjan Postma.

"Je hebt hier de rijkste grond van Nederland. Daardoor denk ik dat we explosies krijgen, van planten, dieren en insecten. Dat zal op de verschillende tijden van het jaar een heel ander soort explosie geven."

Het duurzame watersysteem wat gelijktijdig is aangelegd zorgt er bovendien voor dat het water voor de landbouw op een natuurlijke manier gezuiverd wordt.

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.