Dordrecht, Netherlands

Nieuwe Dordtse Biesbosch eindelijk klaar

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is eindelijk klaar. Donderdag werd het natuur - en recreatiegebied van ongeveer 530 hectare geopend.
Petra Scheurwater | 14 maart 2019 18:45 | Aangepast op 14 maart 2019 18:45
Het nieuwe natuurgebied verbindt de Sliedrechtse en Dordtse Biesbosch met elkaar. Doordat dit stuk binnen de dijken ligt, gaat het er heel anders uitzien dan de Biesbosch die we al kennen. Het heeft namelijk geen directe verbinding met open water, en dus gaat het er elke dag anders uit zien zegt boswachter Arjan Postma.

"Je hebt hier de rijkste grond van Nederland. Daardoor denk ik dat we explosies krijgen, van planten, dieren en insecten. Dat zal op de verschillende tijden van het jaar een heel ander soort explosie geven."

Het duurzame watersysteem wat gelijktijdig is aangelegd zorgt er bovendien voor dat het water voor de landbouw op een natuurlijke manier gezuiverd wordt.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...