gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe editie Dordrecht Pride

432fc6e89bda4a5f33f61f797457a608

De Dordrecht Pride ziet er dit jaar anders uit dan andere jaren. Er zijn namelijk drie nieuwe onderdelen toegevoegd. Onder andere omdat dit jaar het homogeweld in Dordrecht is toegenomen.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Vrijdag is er een Summer Drijf-In Bios in de Spuihaven. Het water ligt dan vol met roze flamingo’s, hierin je de film kijken. Zaterdagmiddag staat de roze kerk weer klaar waarin je voor één dag kunt trouwen. Een laagdrempelige kerkdienst waar je ècht jezelf kunt zijn, is het nieuwe element. De Pride Walk begint op de Grote Markt en zal zijn weg vervolgen door het centrum. Niet extravagant, maar wel een manier om je te laten horen voor LHBT-acceptatie en aandacht te vragen voor homogeweld.


Woensdag begint het jaarlijkse evenement met de kunsttentoonstelling Kwetsbaar Verlangen. De thema’s hiervan zijn liefde, kwetsbaarheid, verlangen en lust.

Lees ook

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.