gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe grote sleper voor Rederij Muller

Vol trots presenteerde Rederij Muller uit Dordt donderdag in Rotterdam de nieuwste aanwinst: de En Avant 30.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Directeur Bram Muller van Rederij Muller is inderdaad trots op zijn nieuwe aanwinst. “Hij kan verschillende dingen. Hij heeft 110 ton trekkracht, kan zowel offshore als in de haven opereren, ankers runnen, maar het is ook een blusboot met een capaciteit van 7300 kubieke meter per uur en het is een oliebestrijdingsvaartuig. Daarnaast heeft hij een ASD-aandrijving met 2 schroeven met straalbuis die 360 graden rond kunnen met kopschroef. Het schip kan dus optimaal manoeuvreren.”

Door de grootte van de nieuwe sleper kan deze de hele wereld over. “We werken in eerste instantie op het Noordzeeplat voornamelijk voor offshore windprojecten. Als dat er niet mocht zijn, pakken we ook ander werk bijvoorbeeld in de Golf van Mexico of Brazilië.”

Er hangt dan ook een aardig prijskaartje aan de En Avant 30. “Nieuwbouw kost ‘ie 18 miljoen. Deze is tweedehands, 5 jaar oud met 8000 draaiuren. Dat is helemaal niks. Maar denk dan toch al gauw aan 10 miljoen euro.”

En hoewel Rederij Muller een echt Dordts bedrijf is, zal de En Avant 30 niet veel op de Dordtse wateren te zien zijn. “We zouden naar de haven van Dordrecht kunnen varen, maar ik zie dat niet zo snel gebeuren. Voor het assisteren van zeeschepen in Moerdijk of Dordrecht is ‘ie gewoon te groot. Het schip heeft Dordrecht als thuishaven op de achterkant staan, maar ik denk dat ‘ie vooral in Rotterdam zal zijn.”&t=5s

Lees ook

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.