Dordrecht, Netherlands

Nieuwe grote sleper voor Rederij Muller

Vol trots presenteerde Rederij Muller uit Dordt donderdag in Rotterdam de nieuwste aanwinst: de En Avant 30.
Leo Roubos | 1 maart 2018 17:44 | Aangepast op 1 maart 2018 17:44
Directeur Bram Muller van Rederij Muller is inderdaad trots op zijn nieuwe aanwinst. “Hij kan verschillende dingen. Hij heeft 110 ton trekkracht, kan zowel offshore als in de haven opereren, ankers runnen, maar het is ook een blusboot met een capaciteit van 7300 kubieke meter per uur en het is een oliebestrijdingsvaartuig. Daarnaast heeft hij een ASD-aandrijving met 2 schroeven met straalbuis die 360 graden rond kunnen met kopschroef. Het schip kan dus optimaal manoeuvreren.”

Door de grootte van de nieuwe sleper kan deze de hele wereld over. “We werken in eerste instantie op het Noordzeeplat voornamelijk voor offshore windprojecten. Als dat er niet mocht zijn, pakken we ook ander werk bijvoorbeeld in de Golf van Mexico of Brazilië.”

Er hangt dan ook een aardig prijskaartje aan de En Avant 30. “Nieuwbouw kost ‘ie 18 miljoen. Deze is tweedehands, 5 jaar oud met 8000 draaiuren. Dat is helemaal niks. Maar denk dan toch al gauw aan 10 miljoen euro.”

En hoewel Rederij Muller een echt Dordts bedrijf is, zal de En Avant 30 niet veel op de Dordtse wateren te zien zijn. “We zouden naar de haven van Dordrecht kunnen varen, maar ik zie dat niet zo snel gebeuren. Voor het assisteren van zeeschepen in Moerdijk of Dordrecht is ‘ie gewoon te groot. Het schip heeft Dordrecht als thuishaven op de achterkant staan, maar ik denk dat ‘ie vooral in Rotterdam zal zijn.”&t=5s

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...