Dordrecht, Netherlands

Nieuwe grote sleper voor Rederij Muller

Vol trots presenteerde Rederij Muller uit Dordt donderdag in Rotterdam de nieuwste aanwinst: de En Avant 30.
Leo Roubos | 1 maart 2018 17:44 | Aangepast op 1 maart 2018 17:44
Directeur Bram Muller van Rederij Muller is inderdaad trots op zijn nieuwe aanwinst. “Hij kan verschillende dingen. Hij heeft 110 ton trekkracht, kan zowel offshore als in de haven opereren, ankers runnen, maar het is ook een blusboot met een capaciteit van 7300 kubieke meter per uur en het is een oliebestrijdingsvaartuig. Daarnaast heeft hij een ASD-aandrijving met 2 schroeven met straalbuis die 360 graden rond kunnen met kopschroef. Het schip kan dus optimaal manoeuvreren.”

Door de grootte van de nieuwe sleper kan deze de hele wereld over. “We werken in eerste instantie op het Noordzeeplat voornamelijk voor offshore windprojecten. Als dat er niet mocht zijn, pakken we ook ander werk bijvoorbeeld in de Golf van Mexico of Brazilië.”

Er hangt dan ook een aardig prijskaartje aan de En Avant 30. “Nieuwbouw kost ‘ie 18 miljoen. Deze is tweedehands, 5 jaar oud met 8000 draaiuren. Dat is helemaal niks. Maar denk dan toch al gauw aan 10 miljoen euro.”

En hoewel Rederij Muller een echt Dordts bedrijf is, zal de En Avant 30 niet veel op de Dordtse wateren te zien zijn. “We zouden naar de haven van Dordrecht kunnen varen, maar ik zie dat niet zo snel gebeuren. Voor het assisteren van zeeschepen in Moerdijk of Dordrecht is ‘ie gewoon te groot. Het schip heeft Dordrecht als thuishaven op de achterkant staan, maar ik denk dat ‘ie vooral in Rotterdam zal zijn.”&t=5s

Lees ook

FC Dordrecht ondanks goede start niet langs Jong AZ (1-1)

FC Dordrecht heeft voor de tweede keer in vier dagen een punt geoogst in de Keuken Kampioen Divisie....

Ingeborg deed voor haar zieke zus Barbara mee aan Swim to Fight Cancer: ‘Blij dat ik dit heb kunnen doen’

“Ik heb voor mijn zusje gezwommen. Ze is helaas ziek. Ik kan niet goed onder woorden brengen hoe ik ...

Op deze school duurt de dag veel langer, maar zijn de kinderen minder moe: 'Ik heb net drie kwartier gedanst'

Van een stopmotionfilmpje produceren tot pizza's leren maken, of drie kwartier dansen. Op basisschoo...

Bosschenaar (23) opgepakt die illegaal vuurwerk richting FC Dordrecht-fans gooide

De politie heeft vrijdagavond een 23-jarige man uit Den Bosch opgepakt tijdens het uitduel van FC Do...

Zondag op TV Dordrecht: 'In gesprek met de stad' over Johan de Witt anno 2025

'In gesprek met de stad' staat ook komende zondag geheel in het teken van Johan de Witt, de beroemde...

Open Monumentendag 2025: deze monumenten mag je dit jaar niet missen

Altijd al binnen willen kijken in historische panden? Dit weekend is het jaarlijkse Open Monumentend...