gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe halte en nieuw busje voor nul passagiers

592361ba1fc4b8736d74d5cdc065aea7

Nog niet één passagier heeft sinds 1 januari gebruik gemaakt van een tijdelijk belbusje bij begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Toch is vandaag een nieuwe halte en een nieuw, definitief busje in gebruik genomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"In de huidige vorm werkt het nog niet, hoewel we vooraf ook wel wisten dat het hier geen storm zou gaan lopen", zegt vervoerswethouder Rik van der Linden. "Nu het vaste busje er is, gaan we er meer bekendheid aan geven."

"Wij zijn er blij mee", zegt Bernadette Striebeck van de Verenigde Seniorenpartij (VSP). "Als niemand weet welk nummer je moet bellen, vraagt er ook niemand naar zo'n busje. Ik denk dat dit even tijd moet krijgen, dan komt het wel goed."

De gemeenteraad zeurde drie jaar lang om een bus en bushalte bij de Essenhof, maar wethouder Van der Linden hield de raad voor dat het omleggen van de route van een stadsbus duur was en Qbuzz dat niet wil, omdat er amper passagiers verwacht werden.

In december besloot de gemeenteraad tot een tussenoplossing; er moest een belbusje komen dat pendelt tussen de Essenhof en de haltes van stadsbussen op de Hugo van Gijnweg. Daarvoor werd 40 duizend euro uitgetrokken.

"Geen weggegooid geld", zegt Van der Linden, "want het bushokje wordt ook gebruikt door mensen die hier opgepikt worden en het busje is op de Essenhof sowieso nodig om mensen die slecht ter been zijn, naar een bepaalde plek te brengen."

De VSP wil nog steeds een stadsbus, zegt Striebeck. "Dat is de beste oplossing. Maar voorlopig moeten we het hier mee doen. Als het telefoonnummer van het belbusje straks bij iedereen bekend is, wordt ook duidelijk hoe groot de behoefte is."

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.