gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe halte en nieuw busje voor nul passagiers

592361ba1fc4b8736d74d5cdc065aea7

Nog niet één passagier heeft sinds 1 januari gebruik gemaakt van een tijdelijk belbusje bij begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Toch is vandaag een nieuwe halte en een nieuw, definitief busje in gebruik genomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"In de huidige vorm werkt het nog niet, hoewel we vooraf ook wel wisten dat het hier geen storm zou gaan lopen", zegt vervoerswethouder Rik van der Linden. "Nu het vaste busje er is, gaan we er meer bekendheid aan geven."

"Wij zijn er blij mee", zegt Bernadette Striebeck van de Verenigde Seniorenpartij (VSP). "Als niemand weet welk nummer je moet bellen, vraagt er ook niemand naar zo'n busje. Ik denk dat dit even tijd moet krijgen, dan komt het wel goed."

De gemeenteraad zeurde drie jaar lang om een bus en bushalte bij de Essenhof, maar wethouder Van der Linden hield de raad voor dat het omleggen van de route van een stadsbus duur was en Qbuzz dat niet wil, omdat er amper passagiers verwacht werden.

In december besloot de gemeenteraad tot een tussenoplossing; er moest een belbusje komen dat pendelt tussen de Essenhof en de haltes van stadsbussen op de Hugo van Gijnweg. Daarvoor werd 40 duizend euro uitgetrokken.

"Geen weggegooid geld", zegt Van der Linden, "want het bushokje wordt ook gebruikt door mensen die hier opgepikt worden en het busje is op de Essenhof sowieso nodig om mensen die slecht ter been zijn, naar een bepaalde plek te brengen."

De VSP wil nog steeds een stadsbus, zegt Striebeck. "Dat is de beste oplossing. Maar voorlopig moeten we het hier mee doen. Als het telefoonnummer van het belbusje straks bij iedereen bekend is, wordt ook duidelijk hoe groot de behoefte is."

Lees ook

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.