Dordrecht, Netherlands

Nieuwe historische films te zien bij Archief

Het Regionaal Archief Dordrecht toont zaterdag en zondag nieuwe historische filmbeelden uit de vorige eeuw.
Leo Roubos | 26 maart 2019 16:51 | Aangepast op 26 maart 2019 16:51
Het gaat om beelden uit de jaren twintig tot zestig. Daarbij valt te denken aan een militaire parade uit 12 mei 1945 met Canadese tanks op de Krispijnseweg. Daarnaast zijn er films te zien van feestende en hossende mensen op bevrijdingsdag en de nieuwe installatie van burgemeester Bleeker.

Daarnaast kan men zien hoe koningin Wilhelmina, prinses Juliana en prins Hendrik de opening van de Dordtse zeehaven bijwonen. Verder nog Dordtenaren die naar de openingsceremonie van de Olympische Spelen gaan en Koninginnedag in de jaren zestig met allerlei verloren gegane plekjes in de binnenstad.

De films zijn alleen op zaterdag en zondag te zien bij het Regionaal Archief Dordrecht aan het Hof 6. De films worden tussen 11.00 en 17.00 uur doorlopend vertoond.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...