Dordrecht, Netherlands

Nieuwe kinderkrant voor 11.000 kinderen in de Drechtsteden

De eerste editie van de regionale kinderkrant Jong078 is donderdagochtend door wethouder Peter Heijkoop op School Vest uitgereikt. Het nieuwsblad is speciaal gemaakt voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar.
Jordy Nijenhuis | 23 januari 2020 15:09 | Aangepast op 23 januari 2020 15:09
“Het zijn allemaal onderwerpen die worden geschreven vanuit de belevingswereld van kinderen. Dat zijn onderwerpen waar kinderen veel mee bezig zijn zoals sport, hobby’s maar ook gezondheid en techniek,” vertelt oprichter en hoofdredacteur Linda te Veldhuis over wat er zoal in het blad te vinden is.


En ook staan de kinderen in de krant zelf centraal. In de eerste editie staat bijvoorbeeld de Dordtse kinderburgemeester Marije in de spotlights, zij was ook bij de lancering aanwezig.


“Ik ben geinterviewd door Linda, die heeft me vragen gesteld en foto’s gemaakt", vertelt Marije. "En nu sta ik dus zelf ook in de krant.”


De krant wordt goed ontvangen door de leerlingen van School Vest. “Ik vind de plaatjes leuk maar ik lees ook graag,” waardeert een lezer het nieuwe blad. “Het is een hele interessante krant, die leuk voor kinderen is,” vindt een andere jongen.


Alle scholen in de regio delen de krant uit en dat betekent dat er maandelijks zo'n 11.000 exemplaren worden gedrukt. Het idee voor het speciale maandblad komt uit Rotterdam, daar wordt al sinds 2010 een kinderkrant uitgegeven.


“De dames die de krant in Rotterdam hebben opgezet hadden de ultieme droom dat er voor alle kinderen in Nederland een eigen krant kwam. Ze deden een oproep en zo ben ik begonnen met de krant voor onze regio,” legt Veldhuis uit.


In de krant staan niet alleen verhalen er is ook ruimte voor een strip, moppen en puzzels. Maar de krant is niet alleen leuk en informatief, maar ook goed voor de ontwikkeling.


De krant wordt uitgegeven in Dordrecht, Zwijndrecht, Heerjansdam en Hendrik-Ido-Ambacht.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...