gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe koers Henry Dunant

Het Rode Kruisschip de J.Henry Dunant is in januari van dit jaar overgenomen door NRK Cruises, de reisorganisatie van Cees van Pelt.Van Pelt, ook eigenaar van het christelijk reisbureau Amicitiae, wil de exploitatie van de Dunant sluitend maken. Het Rode Kruis leed er zo’n 8 ton per jaar verlies op en stopte er daarom mee. Van Pelt wil de efficiëntie en de opbrengsten verhogen en de kosten drukken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er wordt dus met minder vast personeel gewerkt en meer ingezet op vrijwilligers. Ook staan er minder ‘Rode Kruis’-vaarten op de rol. Dat waren er in de afgelopen jaren zo’n 40 per jaar. In 2017 zullen dat er minimaal 20 zijn en in 2018 minstens 10. Ook de jaren daarna ligt zo ongeveer dit aantal in de planning.

In de overige tijd wordt het schip ingezet voor tochten met minder zorgbehoevende mensen, die wel een beperkte mobiliteit hebben. Bovendien moet het meer luxe gaan bieden. Na de laatste ‘reguliere’ reis in september wordt de tijd tot het begin van het nieuwe vaarseizoen (maart 2018) gebruikt voor een grondige verbouwing tot hotelschip. Er zijn zelfs plannen om het schip met 20 meter te verlengen tot 110 meter. Om van het imago van ‘hospitaalschip’ af te komen wordt ook de naam veranderd.

Volgens afspraak volgen prijsverhogingen pas na twee jaar. Een reis van maandag tot vrijdag gaat dan van 900 tot 110 euro kosten.

Lees ook

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.