gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe koers Henry Dunant

Het Rode Kruisschip de J.Henry Dunant is in januari van dit jaar overgenomen door NRK Cruises, de reisorganisatie van Cees van Pelt.Van Pelt, ook eigenaar van het christelijk reisbureau Amicitiae, wil de exploitatie van de Dunant sluitend maken. Het Rode Kruis leed er zo’n 8 ton per jaar verlies op en stopte er daarom mee. Van Pelt wil de efficiëntie en de opbrengsten verhogen en de kosten drukken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er wordt dus met minder vast personeel gewerkt en meer ingezet op vrijwilligers. Ook staan er minder ‘Rode Kruis’-vaarten op de rol. Dat waren er in de afgelopen jaren zo’n 40 per jaar. In 2017 zullen dat er minimaal 20 zijn en in 2018 minstens 10. Ook de jaren daarna ligt zo ongeveer dit aantal in de planning.

In de overige tijd wordt het schip ingezet voor tochten met minder zorgbehoevende mensen, die wel een beperkte mobiliteit hebben. Bovendien moet het meer luxe gaan bieden. Na de laatste ‘reguliere’ reis in september wordt de tijd tot het begin van het nieuwe vaarseizoen (maart 2018) gebruikt voor een grondige verbouwing tot hotelschip. Er zijn zelfs plannen om het schip met 20 meter te verlengen tot 110 meter. Om van het imago van ‘hospitaalschip’ af te komen wordt ook de naam veranderd.

Volgens afspraak volgen prijsverhogingen pas na twee jaar. Een reis van maandag tot vrijdag gaat dan van 900 tot 110 euro kosten.

Lees ook

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.