gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe koers Henry Dunant

Het Rode Kruisschip de J.Henry Dunant is in januari van dit jaar overgenomen door NRK Cruises, de reisorganisatie van Cees van Pelt.Van Pelt, ook eigenaar van het christelijk reisbureau Amicitiae, wil de exploitatie van de Dunant sluitend maken. Het Rode Kruis leed er zo’n 8 ton per jaar verlies op en stopte er daarom mee. Van Pelt wil de efficiëntie en de opbrengsten verhogen en de kosten drukken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er wordt dus met minder vast personeel gewerkt en meer ingezet op vrijwilligers. Ook staan er minder ‘Rode Kruis’-vaarten op de rol. Dat waren er in de afgelopen jaren zo’n 40 per jaar. In 2017 zullen dat er minimaal 20 zijn en in 2018 minstens 10. Ook de jaren daarna ligt zo ongeveer dit aantal in de planning.

In de overige tijd wordt het schip ingezet voor tochten met minder zorgbehoevende mensen, die wel een beperkte mobiliteit hebben. Bovendien moet het meer luxe gaan bieden. Na de laatste ‘reguliere’ reis in september wordt de tijd tot het begin van het nieuwe vaarseizoen (maart 2018) gebruikt voor een grondige verbouwing tot hotelschip. Er zijn zelfs plannen om het schip met 20 meter te verlengen tot 110 meter. Om van het imago van ‘hospitaalschip’ af te komen wordt ook de naam veranderd.

Volgens afspraak volgen prijsverhogingen pas na twee jaar. Een reis van maandag tot vrijdag gaat dan van 900 tot 110 euro kosten.

Lees ook

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.