gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe koers Henry Dunant

Het Rode Kruisschip de J.Henry Dunant is in januari van dit jaar overgenomen door NRK Cruises, de reisorganisatie van Cees van Pelt.Van Pelt, ook eigenaar van het christelijk reisbureau Amicitiae, wil de exploitatie van de Dunant sluitend maken. Het Rode Kruis leed er zo’n 8 ton per jaar verlies op en stopte er daarom mee. Van Pelt wil de efficiëntie en de opbrengsten verhogen en de kosten drukken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er wordt dus met minder vast personeel gewerkt en meer ingezet op vrijwilligers. Ook staan er minder ‘Rode Kruis’-vaarten op de rol. Dat waren er in de afgelopen jaren zo’n 40 per jaar. In 2017 zullen dat er minimaal 20 zijn en in 2018 minstens 10. Ook de jaren daarna ligt zo ongeveer dit aantal in de planning.

In de overige tijd wordt het schip ingezet voor tochten met minder zorgbehoevende mensen, die wel een beperkte mobiliteit hebben. Bovendien moet het meer luxe gaan bieden. Na de laatste ‘reguliere’ reis in september wordt de tijd tot het begin van het nieuwe vaarseizoen (maart 2018) gebruikt voor een grondige verbouwing tot hotelschip. Er zijn zelfs plannen om het schip met 20 meter te verlengen tot 110 meter. Om van het imago van ‘hospitaalschip’ af te komen wordt ook de naam veranderd.

Volgens afspraak volgen prijsverhogingen pas na twee jaar. Een reis van maandag tot vrijdag gaat dan van 900 tot 110 euro kosten.

Lees ook

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.