gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe koers Henry Dunant

Het Rode Kruisschip de J.Henry Dunant is in januari van dit jaar overgenomen door NRK Cruises, de reisorganisatie van Cees van Pelt.Van Pelt, ook eigenaar van het christelijk reisbureau Amicitiae, wil de exploitatie van de Dunant sluitend maken. Het Rode Kruis leed er zo’n 8 ton per jaar verlies op en stopte er daarom mee. Van Pelt wil de efficiëntie en de opbrengsten verhogen en de kosten drukken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er wordt dus met minder vast personeel gewerkt en meer ingezet op vrijwilligers. Ook staan er minder ‘Rode Kruis’-vaarten op de rol. Dat waren er in de afgelopen jaren zo’n 40 per jaar. In 2017 zullen dat er minimaal 20 zijn en in 2018 minstens 10. Ook de jaren daarna ligt zo ongeveer dit aantal in de planning.

In de overige tijd wordt het schip ingezet voor tochten met minder zorgbehoevende mensen, die wel een beperkte mobiliteit hebben. Bovendien moet het meer luxe gaan bieden. Na de laatste ‘reguliere’ reis in september wordt de tijd tot het begin van het nieuwe vaarseizoen (maart 2018) gebruikt voor een grondige verbouwing tot hotelschip. Er zijn zelfs plannen om het schip met 20 meter te verlengen tot 110 meter. Om van het imago van ‘hospitaalschip’ af te komen wordt ook de naam veranderd.

Volgens afspraak volgen prijsverhogingen pas na twee jaar. Een reis van maandag tot vrijdag gaat dan van 900 tot 110 euro kosten.

Lees ook

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.