Dordrecht, Netherlands

Nieuwe kunst voor Dordrechts Museum

Het Dordrecht Museum bestaat dit jaar 175 jaar en daarom heeft het museum ter ere hiervan een nieuwe lading kunst aan de galerij toegevoegd. Het gaat om schilderijen van Jan Sluijters en John van ´t Slot.
Kees Rijborz | 2 februari 2017 17:21 | Aangepast op 2 februari 2017 17:21
Sluijters is vooral bekend vanwege zijn vroegmoderne kunst. Naast Jan Toorop en Piet Mondriaan was hij de belangrijkste vernieuwer van de Nederlandse kunst aan het begin van de 20e eeuw.

De acht schilderijen van John van ´t Slot zijn tijdelijk te gast in het museum. Deze kunstenaar heeft al diverse tentoonstellingen gehad in binnen- en buitenland. De kunst van Van ´t Slot staat vooral in het teken van cartooneske en humoristische ideeën.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...