gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie Geef Het Dordt al weer te klein

e577f74f1bbd2524928f1d6acbcf0bcf

Sinds een paar weken zit stichting Geef het Dordt op de nieuwe locatie aan de Merwedestraat. De oude locatie was te klein en op de nieuwe locatie kunnen ze meer spullen kwijt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Tandenborstels, servies, maandverband maar ook banken, kasten en matrassen. Je kunt het zo gek niet bedenken of ze de stichting, die mensen in armoede aan huisraad helpt, heeft het wel. De spullen komen overal vandaan, maar er zijn grenzen in wat zij aannemen.

"Als we bij iemand thuis een bank kunnen ophalen waar de kat flink in heeft gehangen, dan nemen we die niet mee", vertelt Suzan de Groot, van de stichting. "Als minima mag je geen hoge eisen stellen, maar het moet er wel een beetje fatsoenlijk uit zien."

Ook praat Suzan vol lof over haar vrijwilligers. "We kunnen als stichting niet zonder hen. Liever zou ik nog meer vrijwilligers willen hebben zodat we in plaats van twee, vier dagen in de week complete inboedels kunnen ophalen en bezorgen bij de mensen."

Op 4 december organiseert de stichting een Sinterkerstmarkt. Sinterklaas en de Kerstman zullen aanwezig zijn. Hoe de dag er verder uit ziet, dat houdt Suzan nog even geheim.

Lees ook

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_02_45_01.Still001

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

Rita en Els foto 2

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.