gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie Geef Het Dordt al weer te klein

e577f74f1bbd2524928f1d6acbcf0bcf

Sinds een paar weken zit stichting Geef het Dordt op de nieuwe locatie aan de Merwedestraat. De oude locatie was te klein en op de nieuwe locatie kunnen ze meer spullen kwijt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Tandenborstels, servies, maandverband maar ook banken, kasten en matrassen. Je kunt het zo gek niet bedenken of ze de stichting, die mensen in armoede aan huisraad helpt, heeft het wel. De spullen komen overal vandaan, maar er zijn grenzen in wat zij aannemen.

"Als we bij iemand thuis een bank kunnen ophalen waar de kat flink in heeft gehangen, dan nemen we die niet mee", vertelt Suzan de Groot, van de stichting. "Als minima mag je geen hoge eisen stellen, maar het moet er wel een beetje fatsoenlijk uit zien."

Ook praat Suzan vol lof over haar vrijwilligers. "We kunnen als stichting niet zonder hen. Liever zou ik nog meer vrijwilligers willen hebben zodat we in plaats van twee, vier dagen in de week complete inboedels kunnen ophalen en bezorgen bij de mensen."

Op 4 december organiseert de stichting een Sinterkerstmarkt. Sinterklaas en de Kerstman zullen aanwezig zijn. Hoe de dag er verder uit ziet, dat houdt Suzan nog even geheim.

Lees ook

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.