gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie Geef Het Dordt al weer te klein

e577f74f1bbd2524928f1d6acbcf0bcf

Sinds een paar weken zit stichting Geef het Dordt op de nieuwe locatie aan de Merwedestraat. De oude locatie was te klein en op de nieuwe locatie kunnen ze meer spullen kwijt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Tandenborstels, servies, maandverband maar ook banken, kasten en matrassen. Je kunt het zo gek niet bedenken of ze de stichting, die mensen in armoede aan huisraad helpt, heeft het wel. De spullen komen overal vandaan, maar er zijn grenzen in wat zij aannemen.

"Als we bij iemand thuis een bank kunnen ophalen waar de kat flink in heeft gehangen, dan nemen we die niet mee", vertelt Suzan de Groot, van de stichting. "Als minima mag je geen hoge eisen stellen, maar het moet er wel een beetje fatsoenlijk uit zien."

Ook praat Suzan vol lof over haar vrijwilligers. "We kunnen als stichting niet zonder hen. Liever zou ik nog meer vrijwilligers willen hebben zodat we in plaats van twee, vier dagen in de week complete inboedels kunnen ophalen en bezorgen bij de mensen."

Op 4 december organiseert de stichting een Sinterkerstmarkt. Sinterklaas en de Kerstman zullen aanwezig zijn. Hoe de dag er verder uit ziet, dat houdt Suzan nog even geheim.

Lees ook

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.