gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie Geef Het Dordt al weer te klein

e577f74f1bbd2524928f1d6acbcf0bcf

Sinds een paar weken zit stichting Geef het Dordt op de nieuwe locatie aan de Merwedestraat. De oude locatie was te klein en op de nieuwe locatie kunnen ze meer spullen kwijt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Tandenborstels, servies, maandverband maar ook banken, kasten en matrassen. Je kunt het zo gek niet bedenken of ze de stichting, die mensen in armoede aan huisraad helpt, heeft het wel. De spullen komen overal vandaan, maar er zijn grenzen in wat zij aannemen.

"Als we bij iemand thuis een bank kunnen ophalen waar de kat flink in heeft gehangen, dan nemen we die niet mee", vertelt Suzan de Groot, van de stichting. "Als minima mag je geen hoge eisen stellen, maar het moet er wel een beetje fatsoenlijk uit zien."

Ook praat Suzan vol lof over haar vrijwilligers. "We kunnen als stichting niet zonder hen. Liever zou ik nog meer vrijwilligers willen hebben zodat we in plaats van twee, vier dagen in de week complete inboedels kunnen ophalen en bezorgen bij de mensen."

Op 4 december organiseert de stichting een Sinterkerstmarkt. Sinterklaas en de Kerstman zullen aanwezig zijn. Hoe de dag er verder uit ziet, dat houdt Suzan nog even geheim.

Lees ook

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

foto website

Vroeg uit bed voor plaatsing bruggebouw Papendrechtsebrug: ‘Probeer alles te volgen’

Het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug is dinsdagochtend door Rijkswaterstaat op de definitieve plek geplaatst. In de bestaande brugkelder is onvoldoende ruimte voor alle nieuwe installaties en op deze manier is er een soort uitbouw gecreëerd. De operatie levert veel bekijks op langs de kant. "Heel leuk om te zien!"

wethouder pont kop van het land

Roep om ingreep na fataal ongeluk bij pont, wethouder vraagt nog even geduld

Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.