gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie in Biesbosch klaar voor Palm Parkies

b24484d6e41b588a69f3f05e083be9c2

Het festival Palm Parkies verhuist dit jaar naar een nieuwe locatie: op het grasveld naast de sterrenwacht in de Biesbosch. Ruimte genoeg om het evenement coronaproof te organiseren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Dit jaar moeten de maximaal 650 bezoekers reserveren voor een plekje op het festivalterrein. “Hieraan hebben wij een consumptiepakket gekoppeld. Bezoekers kunnen we dan oppikken wanneer ze het festivalterrein betreden”, legt organisator Bas Witlox uit.

En ook opvallend is de plek van het podium op het festivalterrein. Maar dat is niet zonder reden gedaan, want alle muzikanten zullen in het midden van het terrein tussen vier speciaal ingerichte zones optreden.

“Iedere zone heeft zijn eigen kleur”, vertelt Witlox. “In het hele reserveringstraject heb je dus een zone gekozen, afhankelijk van de grootte van je groep.” Op het festivalterrein is ruimte voor cirkels van twee, vier en zes personen.

Maandag is het aan de Handsome Poets om het festival af te trappen. Een week later komt Pater Moeskroen optreden en ook de komst van The Fellows is zo goed als geregeld.

Lees ook

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.