gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie in Biesbosch klaar voor Palm Parkies

b24484d6e41b588a69f3f05e083be9c2.jpg

Het festival Palm Parkies verhuist dit jaar naar een nieuwe locatie: op het grasveld naast de sterrenwacht in de Biesbosch. Ruimte genoeg om het evenement coronaproof te organiseren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Dit jaar moeten de maximaal 650 bezoekers reserveren voor een plekje op het festivalterrein. “Hieraan hebben wij een consumptiepakket gekoppeld. Bezoekers kunnen we dan oppikken wanneer ze het festivalterrein betreden”, legt organisator Bas Witlox uit.

En ook opvallend is de plek van het podium op het festivalterrein. Maar dat is niet zonder reden gedaan, want alle muzikanten zullen in het midden van het terrein tussen vier speciaal ingerichte zones optreden.

“Iedere zone heeft zijn eigen kleur”, vertelt Witlox. “In het hele reserveringstraject heb je dus een zone gekozen, afhankelijk van de grootte van je groep.” Op het festivalterrein is ruimte voor cirkels van twee, vier en zes personen.

Maandag is het aan de Handsome Poets om het festival af te trappen. Een week later komt Pater Moeskroen optreden en ook de komst van The Fellows is zo goed als geregeld.

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.