gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie in Biesbosch klaar voor Palm Parkies

b24484d6e41b588a69f3f05e083be9c2

Het festival Palm Parkies verhuist dit jaar naar een nieuwe locatie: op het grasveld naast de sterrenwacht in de Biesbosch. Ruimte genoeg om het evenement coronaproof te organiseren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Dit jaar moeten de maximaal 650 bezoekers reserveren voor een plekje op het festivalterrein. “Hieraan hebben wij een consumptiepakket gekoppeld. Bezoekers kunnen we dan oppikken wanneer ze het festivalterrein betreden”, legt organisator Bas Witlox uit.

En ook opvallend is de plek van het podium op het festivalterrein. Maar dat is niet zonder reden gedaan, want alle muzikanten zullen in het midden van het terrein tussen vier speciaal ingerichte zones optreden.

“Iedere zone heeft zijn eigen kleur”, vertelt Witlox. “In het hele reserveringstraject heb je dus een zone gekozen, afhankelijk van de grootte van je groep.” Op het festivalterrein is ruimte voor cirkels van twee, vier en zes personen.

Maandag is het aan de Handsome Poets om het festival af te trappen. Een week later komt Pater Moeskroen optreden en ook de komst van The Fellows is zo goed als geregeld.

Lees ook

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”