gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie voor coronateststraat

aec6605069b0a9761f7bbb620a5c2705.jpg

De teststraat GGD Zuid-Holland Zuid verhuist in de nacht van 10 op 11 december van het Oranjepark naar de Calandstraat 44. De teststraat op het Oranjepark is op donderdag 10 december volgens de normale openingstijden geopend. Op vrijdag 11 december is de teststraat vanaf 9.30 uur op de nieuwe locatie geopend.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
De teststraat gaat verhuizen omdat er andere plannen zijn voor de huidige locatie op het Oranjepark. Voor de werknemers van de teststraat is het een positieve verandering, op het Oranjepark kan het namelijk best wel koud zijn.

Op de nieuwe locatie zal het iets anders gaan dan voorheen. Voortaan is de test te voet te halen, niet met de auto. Auto’s worden geparkeerd op het terrein. Bezoekers lopen vervolgens naar binnen voor een test. Hiervoor is een route ontworpen waardoor bezoekers -op 1,5 meter afstand van elkaar de test kunnen halen. Bezoekers en medewerkers hebben allebei een andere eenrichtingsroute zodat ze elkaar alleen tijdens de test ontmoeten.

Op de Calandstraat is wel één 'drive through straat' ingericht. Deze wordt gebruikt voor priotesten van zorg- en onderwijspersoneel.

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.