gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe locatie voor coronateststraat

aec6605069b0a9761f7bbb620a5c2705.jpg

De teststraat GGD Zuid-Holland Zuid verhuist in de nacht van 10 op 11 december van het Oranjepark naar de Calandstraat 44. De teststraat op het Oranjepark is op donderdag 10 december volgens de normale openingstijden geopend. Op vrijdag 11 december is de teststraat vanaf 9.30 uur op de nieuwe locatie geopend.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
De teststraat gaat verhuizen omdat er andere plannen zijn voor de huidige locatie op het Oranjepark. Voor de werknemers van de teststraat is het een positieve verandering, op het Oranjepark kan het namelijk best wel koud zijn.

Op de nieuwe locatie zal het iets anders gaan dan voorheen. Voortaan is de test te voet te halen, niet met de auto. Auto’s worden geparkeerd op het terrein. Bezoekers lopen vervolgens naar binnen voor een test. Hiervoor is een route ontworpen waardoor bezoekers -op 1,5 meter afstand van elkaar de test kunnen halen. Bezoekers en medewerkers hebben allebei een andere eenrichtingsroute zodat ze elkaar alleen tijdens de test ontmoeten.

Op de Calandstraat is wel één 'drive through straat' ingericht. Deze wordt gebruikt voor priotesten van zorg- en onderwijspersoneel.

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

prostitutiedrugs.png

Woning voor zes maanden dicht vanwege langdurige overlast

Een woning in de Papendrechtse wijk Middenpolder moet voor zes maanden dicht. Het huis zorgde volgens de gemeente al lange tijd voor overlast: zo werd er bij een controle eerder illegale prostitutie aangetroffen en waren er signalen van mogelijke drugshandel.

fotovoorzwi.png

Onder invloed van drugs sticht man brand: rechtbank kiest hulp boven celstraf

De man die in 2024 brand stichtte in een Zwijndrechtse garagebox, hoeft niet naar de gevangenis. Dat heeft de rechtbank bepaald. Omdat hij met psychische en sociale problemen kampt, verkiest de rechtbank hulp boven een celstraf.

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.