gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Maakhal geopend op Leerpark

Op het Leerpark is vanochtend de nieuwe Maakhal geopend waar start-upbedrijf 10XL aan de slag gaat met studenten van het Da Vinci College.

Vera Willers |  | Aangepast op
In de Maakhal staat een grote 3D-printer waar van alles mee gemaakt kan worden; van een bootje tot een stoel. "Dit bootje hebben we met de printer gemaakt en daar hebben we mee op de Dutch Design Week gestaan", zegt Gerbert Smits, CEO van 10XL. In die 3D-printer gaat granulaat, een gerecyclede kunststof.

De studenten zijn nodig om deze dingen te kunnen maken. "Dit zijn functionele modellen en om die te realiseren, heb je studenten nodig", zegt Smits.

Deze Maakhal is tijdelijk, want het plan is om een hele Maakfabriek op het Leerpark neer te zetten. "Daar zullen onze bouwopleidingen komen te zitten en ook een aantal start-ups", zegt Peter Vrancken, voorzitter van het college van bestuur van het Da Vinci College. "Wij hopen dat die Maakfabriek er binnen twee à drie jaar zal komen."

Lees ook

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.