Dordrecht, Netherlands

Nieuwe manier van opereren

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat voor het eerst heupprotheses plaatsen volgens de voorste benadering. Daarbij liggen patiënten op hun rug in plaats van op hun zij. Voordeel is een sneller herstel.
Peter Tromp | 11 mei 2016 10:56 | Aangepast op 11 mei 2016 10:56
De ingreep wordt in juli bij twee patiënten toegepast. Bij deze methode hoeven geen spieren losgemaakt te worden. Daardoor is de pijn ook minder en lopen patiënten na afloop beter. Nadeel is de kans op een gevoelloze plek in het been, maar dat verdwijnt vrijwel altijd binnen een jaar.


De orthopedisch chirurgen Pieter van der Woude en Joost Peerbooms hebben de methode het afgelopen jaar geleerd. De methode is niet nieuw, maar werd in Nederland nauwelijks toegepast, omdat het voor chirurgen lastig aan te leren zou zijn als ze de gangbare methode zijn gewend.

Foto Frederike Slieker

De orthopedisch chirurgen Pieter van der Woude (links) en Joost Peerbooms hebben zich het afgelopen jaar bekwaamd in de ‘voorste methode’.

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...