Dordrecht, Netherlands

Nieuwe manier van opereren

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat voor het eerst heupprotheses plaatsen volgens de voorste benadering. Daarbij liggen patiënten op hun rug in plaats van op hun zij. Voordeel is een sneller herstel.
Peter Tromp | 11 mei 2016 10:56 | Aangepast op 11 mei 2016 10:56
De ingreep wordt in juli bij twee patiënten toegepast. Bij deze methode hoeven geen spieren losgemaakt te worden. Daardoor is de pijn ook minder en lopen patiënten na afloop beter. Nadeel is de kans op een gevoelloze plek in het been, maar dat verdwijnt vrijwel altijd binnen een jaar.


De orthopedisch chirurgen Pieter van der Woude en Joost Peerbooms hebben de methode het afgelopen jaar geleerd. De methode is niet nieuw, maar werd in Nederland nauwelijks toegepast, omdat het voor chirurgen lastig aan te leren zou zijn als ze de gangbare methode zijn gewend.

Foto Frederike Slieker

De orthopedisch chirurgen Pieter van der Woude (links) en Joost Peerbooms hebben zich het afgelopen jaar bekwaamd in de ‘voorste methode’.

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...