Dordrecht, Netherlands

Nieuwe noodverordening veiligheidsregio ZHZ vanmiddag van kracht

In de regio Zuid-Holland Zuid zijn vanaf morgen alle markten met méér dan tien kramen verboden. Daarmee verschilt deze regio van veel regio's in het land, maar voert wel dezelfde koers als de regio Rotterdam-Rijnmond.
Alka Goos | 25 maart 2020 16:34 | Aangepast op 25 maart 2020 16:34
In de regio Zuid-Holland Zuid zijn vanaf morgen alle markten met méér dan tien kramen verboden, mag er beboet worden als de maatregelen niet worden nageleefd en is het niet toegestaan met meer dan 2 personen in de openbare ruimte te zijn.

"Er mogen maximaal tien kramen staan en alleen met levensmiddelen. Ook is het niet toegestaan om grotere markten door te laten gaan door in te krimpen tot tien kramen", zegt voorzitter Wouter Kolff van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

De Dordtse burgemeester heeft alle tien gemeentes in zijn regio bezocht en constateerde dat overal de overgrote meerderheid van mensen zich houdt aan de nationaal afgekondigde regels. Om die te handhaven treedt een noodverordening in werking.

"Onze dienst Handhaving en de politie zullen toezien op de naleving van het groepsverbod, zowel buiten als in winkels", kondigt Kolff aan. Wie met méér dan twee mensen samenkomt zal in eerste instantie worden aangesproken.

In supermarkten, bouwmarkten en winkels wordt gecontroleerd of er niet te veel mensen tegelijk binnen zijn en de noodzakelijke anderhalve meter afstand gehouden wordt. Kolff zegt wel, dat het niet alleen bij aanspreken en waarschuwen blijft.

Wie geen gehoor geeft aan de aanwijzingen van handhavers of agenten krijgt een boete. Die kan oplopen tot 400 euro voor particulieren en 4000 euro of zelfs sluiting van de winkel voor een ondernemer.

Directeur Karel van Hengel van de GGD Zuid-Holland Zuid zegt dat de ontwikkelingen rondom het virus in deze regio in de pas lopen met de landelijke trend. Op de afdeling Bestrijding Infectieziekten werken nu 70 mensen. Normaal 8 of 10.

Tekort aan menskracht is er niet. "Het gaat tot nu toe goed", aldus Van Hengel. Over de regionale beddencapaciteit zegt hij: "er komen extra verpleegbedden in het Zorghotel van Rivas en bij Het Parkhuis, in nauwe samenwerking met het ziekenhuis."

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...

Deze molen staat al maanden stil: ‘Je wil die wieken horen!’

De Kooiwijkse molen in Oud-Alblas mag niet meer draaien omdat er schade is aan de wieken. De restaur...

Extra vuurwerkvrije zone in dit dorp en jij kunt hierover meebeslissen

De gemeente Papendrecht wil dit jaar één extra vuurwerkvrije zone toevoegen. Inwoners en ondernemers...

Dit succesvolle bedrijf ontwerpt onderzeeërs: 'Het best bewaarde geheim van de scheepsbouw'

Op verjaardagen over hun werk praten? Dat doen medewerkers van ingenieursbureau Nevesbu uit Alblasse...

Raadsleden eisen onmiddellijke openheid rond sociale dienst: 'Te lang onvolledige informatievoorziening'

Er moet volledige openheid komen rond het SDD-dossier. In een gezamenlijke brief richten negen oppos...

In dit dorp staan de minste donoren geregistreerd: meer dan de helft geeft géén toestemming

Inwoners van de gemeente Alblasserdam staan met 48,9 procent het minst vaak geregistreerd als donor ...