gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe noodverordening veiligheidsregio ZHZ vanmiddag van kracht

7477492ac673deb6772547fb48547a32

In de regio Zuid-Holland Zuid zijn vanaf morgen alle markten met méér dan tien kramen verboden. Daarmee verschilt deze regio van veel regio's in het land, maar voert wel dezelfde koers als de regio Rotterdam-Rijnmond.

Alka Goos |  | Aangepast op
In de regio Zuid-Holland Zuid zijn vanaf morgen alle markten met méér dan tien kramen verboden, mag er beboet worden als de maatregelen niet worden nageleefd en is het niet toegestaan met meer dan 2 personen in de openbare ruimte te zijn.

"Er mogen maximaal tien kramen staan en alleen met levensmiddelen. Ook is het niet toegestaan om grotere markten door te laten gaan door in te krimpen tot tien kramen", zegt voorzitter Wouter Kolff van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

De Dordtse burgemeester heeft alle tien gemeentes in zijn regio bezocht en constateerde dat overal de overgrote meerderheid van mensen zich houdt aan de nationaal afgekondigde regels. Om die te handhaven treedt een noodverordening in werking.

"Onze dienst Handhaving en de politie zullen toezien op de naleving van het groepsverbod, zowel buiten als in winkels", kondigt Kolff aan. Wie met méér dan twee mensen samenkomt zal in eerste instantie worden aangesproken.

In supermarkten, bouwmarkten en winkels wordt gecontroleerd of er niet te veel mensen tegelijk binnen zijn en de noodzakelijke anderhalve meter afstand gehouden wordt. Kolff zegt wel, dat het niet alleen bij aanspreken en waarschuwen blijft.

Wie geen gehoor geeft aan de aanwijzingen van handhavers of agenten krijgt een boete. Die kan oplopen tot 400 euro voor particulieren en 4000 euro of zelfs sluiting van de winkel voor een ondernemer.

Directeur Karel van Hengel van de GGD Zuid-Holland Zuid zegt dat de ontwikkelingen rondom het virus in deze regio in de pas lopen met de landelijke trend. Op de afdeling Bestrijding Infectieziekten werken nu 70 mensen. Normaal 8 of 10.

Tekort aan menskracht is er niet. "Het gaat tot nu toe goed", aldus Van Hengel. Over de regionale beddencapaciteit zegt hij: "er komen extra verpleegbedden in het Zorghotel van Rivas en bij Het Parkhuis, in nauwe samenwerking met het ziekenhuis."

Lees ook

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.