gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe opzet CodeUur

8a49241d1504875630cc99552c8c9667

De derde editie van CodeUur is dinsdag van start gegaan. Het project om programmeren op de basisschool in het lespakket te brengen, wordt dit jaar op een nieuwe manier ingevuld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Zoals ook in de afgelopen twee jaar is gebeurd, trekken teams van studenten weer de scholen in, maar deze keer ligt de nadruk op het programmeren met educatieve robots.


De lessen in coderen en ‘computational thinking’ worden al steeds meer door leraren zelf verzorgd en deze vorm van robotisering sluit goed aan bij de tendens naar ‘the internet of things’ en ‘smart’ apparaten.


Dinsdag hebben 60 ICT-studenten van de DaVinci-opleiding applicatie-ontwikkeling zich in het onderwerp verdiept én werd uitgelegd hoe dat bij basisschoolleerlingen over te brengen.


Bij volgende sessies sluiten zich daar studenten pedagogiek bij aan om gezamenlijk de materie verder te bestuderen.


Vanaf februari gaan zij die 10 weken lang in praktijk brengen op de basischolen in de Drechtsteden.

Lees ook

archieffotopolitie

Man ontvoerd: politie valt flat in Zwijndrecht binnen

Een ontvoerde man is zaterdag in Zwijndrecht bevrijd uit een woning aan het Tomatenplein, meldt nieuwssite ZHZ Actueel. Het slachtoffer zou zijn mishandeld en bedreigd met een vuurwapen. Twee mannen zouden daarbij zijn opgepakt. Op vragen van de Streekomroep kan de politie vooralsnog geen antwoord geven.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.