Dordrecht, Netherlands

Nieuwe opzet CodeUur

De derde editie van CodeUur is dinsdag van start gegaan. Het project om programmeren op de basisschool in het lespakket te brengen, wordt dit jaar op een nieuwe manier ingevuld.
Gert van der Steen | 3 december 2018 12:33 | Aangepast op 3 december 2018 12:33
Zoals ook in de afgelopen twee jaar is gebeurd, trekken teams van studenten weer de scholen in, maar deze keer ligt de nadruk op het programmeren met educatieve robots.


De lessen in coderen en ‘computational thinking’ worden al steeds meer door leraren zelf verzorgd en deze vorm van robotisering sluit goed aan bij de tendens naar ‘the internet of things’ en ‘smart’ apparaten.


Dinsdag hebben 60 ICT-studenten van de DaVinci-opleiding applicatie-ontwikkeling zich in het onderwerp verdiept én werd uitgelegd hoe dat bij basisschoolleerlingen over te brengen.


Bij volgende sessies sluiten zich daar studenten pedagogiek bij aan om gezamenlijk de materie verder te bestuderen.


Vanaf februari gaan zij die 10 weken lang in praktijk brengen op de basischolen in de Drechtsteden.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...