Dordrecht, Netherlands

Nieuwe patrouilleboot voor de Biesbosch

Nationaal Park De Biesbosch heeft dinsdag een nieuwe parkwachtersboot gedoopt. Met deze boot kan er nog beter opgetreden worden tegen overlast en stroperij.
Peter Tromp | 17 februari 2016 14:00 | Aangepast op 17 februari 2016 14:00
Deze nieuwe boot heeft 100 PK en kan 70 km per uur, de oude had maar 30PK. Voortaan kan er een achtervolging worden ingezet als dat nodig is. Nog een voordeel van de boot is dat hij maar 30cm in het water ligt. Zo kunnen parkwachters nu op plekken komen waar dat voorheen niet mogelijk was.

Ook heeft de boot een systeem waardoor het water er automatisch uitloopt, na een fikse regenbui.

De boot wordt ook ingezet om gestrande of verdwaalde vaarders weer terug te slepen naar de haven.

De speedboot is op een milieuvriendelijke wijze gedoopt. Normaal wordt er een fles champagne tegen de boot kapot geslagen. Nu werd er champagne overheen gespoten, zodat er geen glas in het water zou komen.

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...