gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe robotarm Da Vinci is opstap naar echte robot

Op het Da Vinci College hebben ze één van de nieuwste robotarmen in gebruik genomen. Ze noemen hem een cobot. Want hij werkt met je samen. Hij heeft een ingebouwde camera en ziet dus wat hij doet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Leerlingen van het da Vinci College leren met de robotarm vooral hoe ze hem moeten programmeren. "Dat is kinderlijk eenvoudig met deze arm", zegt docent Gijsbert Bos, "ze hebben het snel onder de knie."

"We gebruiken hem als opstap naar een echte robot", zegt Bos. De leerlingen doen er spelenderwijs opdrachten mee. Je kan er onder andere blokjes mee oppakken. Daarnaast krijgen de leerlingen bedrijfsopdrachten. Zo moeten ze bijvoorbeeld een grijper maken die op de arm gemonteerd kan worden. De arm is inmiddels al een maand in gebruik en er wordt flink mee geoefend. Hij herkent kleuren en vormen.

In dezelfde ruimte staat nog een grotere robotarm. Dat is een industriële arm. Die is minder makkelijk te bedienen en er staat voor de veiligheid een kast omheen. "Die gebruiken we echt alleen bij leerlingen die al wat verder zijn in de opleiding", zegt Bos. Die arm werkt ook met een hogere programmeertaal dan de nieuwe cobot.

Lees ook

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.