gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe robotarm Da Vinci is opstap naar echte robot

Op het Da Vinci College hebben ze één van de nieuwste robotarmen in gebruik genomen. Ze noemen hem een cobot. Want hij werkt met je samen. Hij heeft een ingebouwde camera en ziet dus wat hij doet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Leerlingen van het da Vinci College leren met de robotarm vooral hoe ze hem moeten programmeren. "Dat is kinderlijk eenvoudig met deze arm", zegt docent Gijsbert Bos, "ze hebben het snel onder de knie."

"We gebruiken hem als opstap naar een echte robot", zegt Bos. De leerlingen doen er spelenderwijs opdrachten mee. Je kan er onder andere blokjes mee oppakken. Daarnaast krijgen de leerlingen bedrijfsopdrachten. Zo moeten ze bijvoorbeeld een grijper maken die op de arm gemonteerd kan worden. De arm is inmiddels al een maand in gebruik en er wordt flink mee geoefend. Hij herkent kleuren en vormen.

In dezelfde ruimte staat nog een grotere robotarm. Dat is een industriële arm. Die is minder makkelijk te bedienen en er staat voor de veiligheid een kast omheen. "Die gebruiken we echt alleen bij leerlingen die al wat verder zijn in de opleiding", zegt Bos. Die arm werkt ook met een hogere programmeertaal dan de nieuwe cobot.

Lees ook

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.