gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe robotarm Da Vinci is opstap naar echte robot

Op het Da Vinci College hebben ze één van de nieuwste robotarmen in gebruik genomen. Ze noemen hem een cobot. Want hij werkt met je samen. Hij heeft een ingebouwde camera en ziet dus wat hij doet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Leerlingen van het da Vinci College leren met de robotarm vooral hoe ze hem moeten programmeren. "Dat is kinderlijk eenvoudig met deze arm", zegt docent Gijsbert Bos, "ze hebben het snel onder de knie."

"We gebruiken hem als opstap naar een echte robot", zegt Bos. De leerlingen doen er spelenderwijs opdrachten mee. Je kan er onder andere blokjes mee oppakken. Daarnaast krijgen de leerlingen bedrijfsopdrachten. Zo moeten ze bijvoorbeeld een grijper maken die op de arm gemonteerd kan worden. De arm is inmiddels al een maand in gebruik en er wordt flink mee geoefend. Hij herkent kleuren en vormen.

In dezelfde ruimte staat nog een grotere robotarm. Dat is een industriële arm. Die is minder makkelijk te bedienen en er staat voor de veiligheid een kast omheen. "Die gebruiken we echt alleen bij leerlingen die al wat verder zijn in de opleiding", zegt Bos. Die arm werkt ook met een hogere programmeertaal dan de nieuwe cobot.

Lees ook

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.