gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe robotarm Da Vinci is opstap naar echte robot

Op het Da Vinci College hebben ze één van de nieuwste robotarmen in gebruik genomen. Ze noemen hem een cobot. Want hij werkt met je samen. Hij heeft een ingebouwde camera en ziet dus wat hij doet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Leerlingen van het da Vinci College leren met de robotarm vooral hoe ze hem moeten programmeren. "Dat is kinderlijk eenvoudig met deze arm", zegt docent Gijsbert Bos, "ze hebben het snel onder de knie."

"We gebruiken hem als opstap naar een echte robot", zegt Bos. De leerlingen doen er spelenderwijs opdrachten mee. Je kan er onder andere blokjes mee oppakken. Daarnaast krijgen de leerlingen bedrijfsopdrachten. Zo moeten ze bijvoorbeeld een grijper maken die op de arm gemonteerd kan worden. De arm is inmiddels al een maand in gebruik en er wordt flink mee geoefend. Hij herkent kleuren en vormen.

In dezelfde ruimte staat nog een grotere robotarm. Dat is een industriële arm. Die is minder makkelijk te bedienen en er staat voor de veiligheid een kast omheen. "Die gebruiken we echt alleen bij leerlingen die al wat verder zijn in de opleiding", zegt Bos. Die arm werkt ook met een hogere programmeertaal dan de nieuwe cobot.

Lees ook

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.