gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe robotarm Da Vinci is opstap naar echte robot

Op het Da Vinci College hebben ze één van de nieuwste robotarmen in gebruik genomen. Ze noemen hem een cobot. Want hij werkt met je samen. Hij heeft een ingebouwde camera en ziet dus wat hij doet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Leerlingen van het da Vinci College leren met de robotarm vooral hoe ze hem moeten programmeren. "Dat is kinderlijk eenvoudig met deze arm", zegt docent Gijsbert Bos, "ze hebben het snel onder de knie."

"We gebruiken hem als opstap naar een echte robot", zegt Bos. De leerlingen doen er spelenderwijs opdrachten mee. Je kan er onder andere blokjes mee oppakken. Daarnaast krijgen de leerlingen bedrijfsopdrachten. Zo moeten ze bijvoorbeeld een grijper maken die op de arm gemonteerd kan worden. De arm is inmiddels al een maand in gebruik en er wordt flink mee geoefend. Hij herkent kleuren en vormen.

In dezelfde ruimte staat nog een grotere robotarm. Dat is een industriële arm. Die is minder makkelijk te bedienen en er staat voor de veiligheid een kast omheen. "Die gebruiken we echt alleen bij leerlingen die al wat verder zijn in de opleiding", zegt Bos. Die arm werkt ook met een hogere programmeertaal dan de nieuwe cobot.

Lees ook

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.