Dordrecht, Netherlands

Nieuwe speeltuin bij moestuin de Terp: van spelen tot groenten verbouwen

Kinderen op de Staart kunnen voortaan spelen in een nieuwe natuurspeeltuin naast moestuin de Terp. Woensdag mocht wethouder Marco Stam, samen met de kinderen die hebben geholpen met ontwerpen, de speeltuin officieel openen. Dit project is zes jaar geleden gestart door Jans Sieben, de eigenaar van de moestuin.
Sander de Jonge | 24 september 2021 10:29 | Aangepast op 24 september 2021 10:29
Het was een feestelijke opening. Kinderen konden de nieuwe kabelbaan uitproberen, kruipen door een tunnel, op water lopen in een grote doorzichtige bal en verven met zand en water. Eén van de kinderen gaf de speeltuin zelfs een tien.

De speeltuin is tot stand gekomen door Jans Sieben in samenwerking met stichting Jantje Beton. Jantje Beton is een goed doel dat al sinds 1968 speeltoestellen opbouwt door heel Nederland. Zes jaar geleden kwam Jans op het idee om een voormalig voetbalveld om te bouwen tot een buurtmoestuin inclusief speeltuin. Hij hoopt met het project dat later iemand is die zijn plek kan overnemen. “Toen ik hier zes jaar geleden begon hadden we hier een aantal schoffies in de buurt”, vertelt Jans. “Altijd bij betrokken en ze zijn ondertussen zes jaar ouder. Ze komen hier nog steeds om te schoffelen.”

Marco Stam vindt het belangrijk dat Dordrecht speeltuinen heeft. “Kinderen moeten bewegen en gezond zijn. En wat is dan beter om te spelen in de speeltuin of te gaan sporten. Daar is hier een heel mooi terrein voor dat fantastisch is ingericht door de ideeën van de kinderen.”

In de Biesbosch is eerder dit jaar een

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...