Dordrecht, Netherlands

Nieuwe Stolpersteine voor Dordrecht

In Dordrecht kunnen 27 nieuwe Stolpersteine worden gelegd. Dat gebeurt in twee dagen, met als eerste datum 7 november. Dan worden er 15 gelegd.
Gert van der Steen | 31 oktober 2019 10:13 | Aangepast op 31 oktober 2019 10:13
De steentjes worden geplaatst door medewerkers van de gemeente. De bedenker van de herdenkingsstenen, Gunter Demnig, kan niet zelf aanwezig zijn.De meeste zullen worden geplaatst op de Singel.

Alle 15 mensen die op 7 november een steentje krijgen, op één na, zijn in Auschwitz of Sobibor vergast.

Sinds 2014 zijn er in Dordrecht 119 gelegd. Daar komen er nu 27 bij, maar het uiteindelijke doel is om alle ruim 200 vermoorde Joodse inwoners te herdenken.

Het hele programma met plaats en tijd is te vinden op www.stolpersteine-dordrecht.nl, met alle verhalen die bij de stenen horen.

Lees ook

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...