Dordrecht, Netherlands

Nieuwe taalschool Da Vinci College

Het Da Vinci College opent vandaag een nieuwe school. Aan de Karel Doornmanweg is een oude basisschool verbouwd tot een educatieschool gericht op Nederlandse taallessen en inburgeringscursussen.
Lotte Koreman | 14 november 2016 14:10 | Aangepast op 14 november 2016 14:10
Op de school worden basiscursussen taal gegeven aan volwassenen die anderstalig of analfabeet zijn. Het gaat hierbij puur om theoretische lessen. `De rest van de inburgering leren ze vaak al in een asielzoekerscentrum. Bij ons gaat het om het opdoen van kennis van de Nederlandse maatschappij. Daarbij moeten de cursisten zich oriënteren op de Nederlandse arbeidsmarkt,´ zegt Hannette Tiemersma, domeinleider educatie.

De school wordt vanmiddag om 16.00 uur officieel geopend door de voorzitter van het Da Vinci College en wethouder Peter Heijkoop.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...