Dordrecht, Netherlands

Nieuwe tentoonstelling Pictura: Timescapes

Een grote houten installatie, een kleurrijke lintjesregen en een keramisch ei die je een verhaal laat horen via je tanden. Al deze werken van Marije Vogelzang en de Canadees Julien Thomas zijn momenteel te zien in Pictura aan de Voorstraat. In de gratis tentoonstelling 'Timescapes'.
Alexander Eleveld | 13 oktober 2021 11:38 | Aangepast op 13 oktober 2021 11:38
In de 'Reverse Reality Check' van Marije Vogelzang ga je op zoek naar de innerlijke verbeelding. Door middel van het keramische ei wordt geluid via je tanden doorgeleid naar je oren. Door middel van een verhaal, over onder andere een citroen, zou je van alles kunnen ruiken, proeven en zelfs voelen. Het klinkt spannender dan het is, maar het werkt wel: "Sommige mensen proeven en ruiken echt de citroen," vertelt Vogelzang.


Niet geheel toevallig is Timescapes gelijktijdig begonnen met de tentoonstelling over Aelbert Cuyp in het Dordrechts Museum. De landschapsschilder is een favoriet bij de Engelsen en wordt vooral geroemd om zijn gebruik van licht. Iets wat zowel Vogelzang als Thomas mateloos fascineert. "Natuurlijk licht had een veel prominentere rol in die tijd."

In een nieuwe aflevering van 'Eilandleven' aanstaande donderdag kun je het hele gesprek met Julien Thomas bekijken. Hierin vertelt hij onder meer over zijn grootste inspiratiebron: de Dordtse Arie van der Linden. Hij was meubelmaker en maakte gebruik van technieken uit de Gouden Eeuw. Ook vertelt Thomas over het algoritme wat er aan te pas kwam en dus zijn fascinatie voor Aelbert Cuyp.

Lees ook

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...

PVV gaat voor het eerst meedoen aan verkiezingen in Papendrecht, mikt op negen zetels

De PVV gaat voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Papendrecht. Lijsttrekker Nik...

Man (24) meldt zich na doorrijden na ernstig ongeluk met brommerrijder (17)

De politie heeft dit weekend een 24-jarige man aangehouden die betrokken was bij een zwaar verkeerso...