Dordrecht, Netherlands

Nieuwe tentoonstelling tekenend voor 250 jaar Pictura

Ter illustratie
Ter ere van het 250-jarig bestaan van kunstvereniging Pictura, is vanaf dit weekend een nieuwe tentoonstelling te zien. Daarbij wordt teruggegaan naar de roots van de vereniging: tekenen.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 21 juni 2024 11:00 | Aangepast op 20 juni 2024 15:58
In de herfst van 1774 werd ‘Teekengenootschap Pictura’ opgericht, om de tekenkunst in Dordrecht te beschermen. Het is de oudste nog actieve kunstvereniging van Nederland.

Met de komende tentoonstelling wordt teruggegaan naar de veelzijdige tekengeschiedenis van de vereniging. Er worden zes verschillende projecten tentoongesteld, van klassiek stilleven tot film of het gebruik van kunstmatige intelligentie. De amateurkunstenaars zijn jongeren, studenten, volwassenen en ouderen. Kortom: de uitkomsten zijn zeer divers.

Opening
De expositie wordt zaterdag 22 juni in het pand van Pictura aan de Voorstraat-Noord feestelijk afgetrapt met een tekenworkshop vanaf 13.00 uur. Daarna is de tentoonstelling ‘Tekenen of getekend worden’ nog tot en met zondag 14 juli te bezoeken.

Lees ook

Jubilerend Louterbloemen publiekswinnaar van Dordtse Vrijwilligersprijzen

Dierenzorgcentrum Louterbloemen uit Dordrecht is uitgeroepen tot winnaar van de publieksprijs van de...

FC Dordrecht halverwege het seizoen, De Plucheplakkers maken de balans op

De Plucheplakkers zijn er weer na de 2-0 uitnederlaag van FC Dordrecht bij Willem II. De Schapenkopp...

Drie tips over explosie Papendrecht na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft drie tips ontvangen over een explosie bij een huis in Papendrecht begin juli, nadat...

Schoonzoon van scheepsbouwer Kommer Damen gearresteerd

Een van de personen die vorige week werd opgepakt in het strafrechtelijk onderzoek naar scheepsbouwe...

Ridderkerker (16) vast na beroving met vuurwapen

Een 16-jarige jongen uit Ridderkerk is woensdagavond aangehouden na een beroving met een vuurwapen. ...

650 kerstpakketten voor minima: 'Ze staan er niet alleen voor'

Honderden Dordtse minima ontvangen deze donderdag een kerstpakket. De afgelopen drie dagen stond wij...