Dordrecht, Netherlands

Nieuwe tentoonstelling tekenend voor 250 jaar Pictura

Ter illustratie
Ter ere van het 250-jarig bestaan van kunstvereniging Pictura, is vanaf dit weekend een nieuwe tentoonstelling te zien. Daarbij wordt teruggegaan naar de roots van de vereniging: tekenen.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 21 juni 2024 11:00 | Aangepast op 20 juni 2024 15:58
In de herfst van 1774 werd ‘Teekengenootschap Pictura’ opgericht, om de tekenkunst in Dordrecht te beschermen. Het is de oudste nog actieve kunstvereniging van Nederland.

Met de komende tentoonstelling wordt teruggegaan naar de veelzijdige tekengeschiedenis van de vereniging. Er worden zes verschillende projecten tentoongesteld, van klassiek stilleven tot film of het gebruik van kunstmatige intelligentie. De amateurkunstenaars zijn jongeren, studenten, volwassenen en ouderen. Kortom: de uitkomsten zijn zeer divers.

Opening
De expositie wordt zaterdag 22 juni in het pand van Pictura aan de Voorstraat-Noord feestelijk afgetrapt met een tekenworkshop vanaf 13.00 uur. Daarna is de tentoonstelling ‘Tekenen of getekend worden’ nog tot en met zondag 14 juli te bezoeken.

Meest gelezen

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

DrechtStadLoop haalt 15 duizend euro op voor sportruimte kankerpatiënten

“Dat de DrechtStadLoop het goed doet, dat is duidelijk”, besluit bestuurslid Maurice Laparlière. Een...

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordte...

Handtastelijke arts mag vijf jaar niet meer aan de slag, maar hoeft niet de cel in

Een 57-jarige internist uit Dordrecht, die in het Maasstad Ziekenhuis drie coassistenten en een pati...

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...