gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe toekomst voor oude 'Veerdienst 3'

b9bc4fa53c25406e53d4572e7285cc76

De Veerdienst 3 lijkt ondanks zijn hoogbejaarde leeftijd van 120 jaar nog een mooie toekomst tegemoet te gaan. Vereniging De Binnenvaart heeft het schip vandaag officieel gekocht van de gemeente Dordrecht.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
De nieuwe aanwinst van de vereniging ligt aan de Dordtse Stadswerven, naast het drijvend binnenvaartmuseum op de voormalige duwboot René Siegfried. Een stichting redde het schip veertig jaar geleden al van de sloop, maar kon de Veerdienst 3 niet meer in de vaart houden.


"Die mensen hebben geweldig werk gedaan, maar toen ze aangaven dat het niet langer ging kwam de gemeente, die eigenaar van de boot was, naar ons." Woensdagmiddag om vijf uur staan de handtekeningen onder het koopcontract met de gemeente.


"Onze leden gaan er natuurlijk mee varen en zorgen voor het onderhoud. Maar we willen wel dat zoveel mogelijk mensen kunnen genieten van dit historische schip en dat het zichzelf kan bedruipen door middel van verhuur voor rondvaarten en feestjes", zegt Hubens.


Inmiddels zijn er al twintig boekingen binnen, dus dat gaat de goeie kant op. Vereniging De Binnenvaart kocht onlangs ook een zogeheten Franse Motor. Dit schip moet onderdeel worden van Leefwerf De Biesbosch, waar historische schepen een ligplaats moeten krijgen.

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.