gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe toekomstvisie voor Amstelwijck

Amstelwijck zal niet veranderen in een groot kantorenpark. Burgemeester en wethouders denken dat het onhaalbaar is en hebben een nieuwe toekomstvisie voor het gebied gemaakt. Om die reden hoeft naaktrecreatiecamping Goed Af niet meer weg. Dat meldt rijnmond.nl.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het gebied ligt tussen het Van der Valk hotel en het voormalig Refajaziekenhuis en werd in de jaren negentig bestemd voor kantoren en bedrijven, maar daar is door de inzakkende wereldeconomie weinig van terecht gekomen.

"Bij een beurs merkten we onlangs dat er bij bedrijven nog wel belangstelling is voor zichtlocaties langs de A16. Als we daar kantoren bouwen ontstaat er een soort geluidswal, waarachter weer woningbouw mogelijk wordt", zegt wethouder Jasper Mos (VVD).

Waar nu nog sportvelden liggen kan in de toekomst dus de villawijk Dordtse Hout vergroot worden. Naaktrecreatiecamping Goed Af, die op basis van de oude plannen zou moeten verhuizen, kan in het nieuwe plan blijven zitten.

"Enig probleem is dat we door het optimisme en de boekhoudregels uit het verleden nu geconfronteerd worden met een afboeking van de waarde van de grond van de camping. We moeten daarop nu een verlies nemen van 3,2 miljoen euro", aldus Mos.

Het oude ziekenhuis en de zogenoemde zusterflat blijven voorlopig staan, vertelt hij: "Die gebouwen vormen nu een geluidswal voor de Dordtse Hout, dus bij herontwikkeling moeten we daar wel rekening mee houden."

De gemeenteraad van Dordrecht moet het toekomstplan nog wel goedkeuren. Mos vraagt de raad om 50.000 euro om z'n nieuwe plannen verder uit te werken.

Lees ook

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.