gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe toekomstvisie voor Amstelwijck

Amstelwijck zal niet veranderen in een groot kantorenpark. Burgemeester en wethouders denken dat het onhaalbaar is en hebben een nieuwe toekomstvisie voor het gebied gemaakt. Om die reden hoeft naaktrecreatiecamping Goed Af niet meer weg. Dat meldt rijnmond.nl.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het gebied ligt tussen het Van der Valk hotel en het voormalig Refajaziekenhuis en werd in de jaren negentig bestemd voor kantoren en bedrijven, maar daar is door de inzakkende wereldeconomie weinig van terecht gekomen.

"Bij een beurs merkten we onlangs dat er bij bedrijven nog wel belangstelling is voor zichtlocaties langs de A16. Als we daar kantoren bouwen ontstaat er een soort geluidswal, waarachter weer woningbouw mogelijk wordt", zegt wethouder Jasper Mos (VVD).

Waar nu nog sportvelden liggen kan in de toekomst dus de villawijk Dordtse Hout vergroot worden. Naaktrecreatiecamping Goed Af, die op basis van de oude plannen zou moeten verhuizen, kan in het nieuwe plan blijven zitten.

"Enig probleem is dat we door het optimisme en de boekhoudregels uit het verleden nu geconfronteerd worden met een afboeking van de waarde van de grond van de camping. We moeten daarop nu een verlies nemen van 3,2 miljoen euro", aldus Mos.

Het oude ziekenhuis en de zogenoemde zusterflat blijven voorlopig staan, vertelt hij: "Die gebouwen vormen nu een geluidswal voor de Dordtse Hout, dus bij herontwikkeling moeten we daar wel rekening mee houden."

De gemeenteraad van Dordrecht moet het toekomstplan nog wel goedkeuren. Mos vraagt de raad om 50.000 euro om z'n nieuwe plannen verder uit te werken.

Lees ook

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.