Dordrecht, Netherlands

Nieuwe toekomstvisie voor Amstelwijck

Amstelwijck zal niet veranderen in een groot kantorenpark. Burgemeester en wethouders denken dat het onhaalbaar is en hebben een nieuwe toekomstvisie voor het gebied gemaakt. Om die reden hoeft naaktrecreatiecamping Goed Af niet meer weg. Dat meldt rijnmond.nl.
Peter Tromp | 22 februari 2017 10:00 | Aangepast op 22 februari 2017 10:00
Het gebied ligt tussen het Van der Valk hotel en het voormalig Refajaziekenhuis en werd in de jaren negentig bestemd voor kantoren en bedrijven, maar daar is door de inzakkende wereldeconomie weinig van terecht gekomen.

"Bij een beurs merkten we onlangs dat er bij bedrijven nog wel belangstelling is voor zichtlocaties langs de A16. Als we daar kantoren bouwen ontstaat er een soort geluidswal, waarachter weer woningbouw mogelijk wordt", zegt wethouder Jasper Mos (VVD).

Waar nu nog sportvelden liggen kan in de toekomst dus de villawijk Dordtse Hout vergroot worden. Naaktrecreatiecamping Goed Af, die op basis van de oude plannen zou moeten verhuizen, kan in het nieuwe plan blijven zitten.

"Enig probleem is dat we door het optimisme en de boekhoudregels uit het verleden nu geconfronteerd worden met een afboeking van de waarde van de grond van de camping. We moeten daarop nu een verlies nemen van 3,2 miljoen euro", aldus Mos.

Het oude ziekenhuis en de zogenoemde zusterflat blijven voorlopig staan, vertelt hij: "Die gebouwen vormen nu een geluidswal voor de Dordtse Hout, dus bij herontwikkeling moeten we daar wel rekening mee houden."

De gemeenteraad van Dordrecht moet het toekomstplan nog wel goedkeuren. Mos vraagt de raad om 50.000 euro om z'n nieuwe plannen verder uit te werken.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...