gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe treinen op MerwedeLingelijn

7ee5211f7848b0beadb11f4a196f9fc9

“Geweldig nieuws dat de treinstelen van de MerwedeLingelijn in de Drechtsteden eindelijk vervangen gaan worden.¨ Zo reageerde CDA-fractievoorzitter Michel Rogier gisteren enthousiast na de commissievergadering Bereikbaarheid en Energie, waarin gedeputeerde Zevenbergen het heuglijke nieuws aankondigde.

Ruud Elmendorp |  | Aangepast op
De huidige treinen van de MerwedeLingelijn zorgen al voor diverse problemen en voldoen niet aan de wensen van de reizigers. Omdat de treinen vanaf 2028 uitgerust moeten zijn met een nieuw beveiligingssysteem, werd lang gediscussieerd binnen de partijen in Zuid-Holland of de treinen gerenoveerd of vervangen moesten worden. “Het CDA heeft vanaf het begin gezegd dat we het geld voor de renovatie van de treinstellen liever gebruiken om direct door te pakken en de treinstellen te vervangen,” zegt Rogier.

De inbouw van het beveiligingssysteem bleek ingrijpender dan gedacht, waardoor de kosten van renovatie dicht bij vervanging van de treinen kwam te liggen. Gedeputeerde Zevenbergen is met het Rijk overeengekomen dat de nodige aanpassingen aan de infrastructuur door het Rijk worden gefinancierd, wat neerkomt op een bedrag van €9 miljoen. De provincie draagt het overige deel bij, wat neerkomt op een bedrag van ongeveer €11 miljoen.

Daarmee krijgt de regio nieuw en beter toegankelijke treinstellen, met toilet, klaar voor de toekomt.

Lees ook

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.