gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe verkeerslichten nog niet zo slim

Stadsbeheer plaatst binnenkort een paar nieuwe regelinstallaties voor verkeerslichten. Ze zijn zuiniger en geschikt om gegevens uit te wisselen met weggebruikers. Maar die data-uitwisseling werkt voorlopig nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De nieuwe verkeerslichtinstallaties vervangen bestaande die zijn verouderd. Het gaat om drie stuks bij de Rijksstraatweg voor de op- en afritten van de N3 en bij de op- en afritten van de Stadsbrug bij de Hugo de Grootlaan.

De nieuwe installaties zouden 80 procent minder energie verbruiken dan de oude. Ook zijn ze voorbereid om data te delen met verkeersdeelnemers. Dat laatste is een eis van het Rijk. Om welke data het gaat en hoe je die kan ontvangen, is niet duidelijk. Voorlopig werkt die data-uitwisseling ook nog niet. t

Behalve het plaatsen van nieuwe regelinstallaties, worden ook de kabels naar de verkeerslichten vervangen. De palen waar de lichten aan vastzitten worden meteen geschilderd. Op de kruispunten komen tijdelijke verkeerslichten te staan.

De werkzaamheden worden uitgevoerd na afloop van de ochtendspits en voordat de avondspits begint. Komende maandag wordt gestart en in de week van 6 november moet alles klaar zijn.

Lees ook

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.