gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe verkeerslichten nog niet zo slim

Stadsbeheer plaatst binnenkort een paar nieuwe regelinstallaties voor verkeerslichten. Ze zijn zuiniger en geschikt om gegevens uit te wisselen met weggebruikers. Maar die data-uitwisseling werkt voorlopig nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De nieuwe verkeerslichtinstallaties vervangen bestaande die zijn verouderd. Het gaat om drie stuks bij de Rijksstraatweg voor de op- en afritten van de N3 en bij de op- en afritten van de Stadsbrug bij de Hugo de Grootlaan.

De nieuwe installaties zouden 80 procent minder energie verbruiken dan de oude. Ook zijn ze voorbereid om data te delen met verkeersdeelnemers. Dat laatste is een eis van het Rijk. Om welke data het gaat en hoe je die kan ontvangen, is niet duidelijk. Voorlopig werkt die data-uitwisseling ook nog niet. t

Behalve het plaatsen van nieuwe regelinstallaties, worden ook de kabels naar de verkeerslichten vervangen. De palen waar de lichten aan vastzitten worden meteen geschilderd. Op de kruispunten komen tijdelijke verkeerslichten te staan.

De werkzaamheden worden uitgevoerd na afloop van de ochtendspits en voordat de avondspits begint. Komende maandag wordt gestart en in de week van 6 november moet alles klaar zijn.

Lees ook

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.