gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe verkeerslichten nog niet zo slim

Stadsbeheer plaatst binnenkort een paar nieuwe regelinstallaties voor verkeerslichten. Ze zijn zuiniger en geschikt om gegevens uit te wisselen met weggebruikers. Maar die data-uitwisseling werkt voorlopig nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De nieuwe verkeerslichtinstallaties vervangen bestaande die zijn verouderd. Het gaat om drie stuks bij de Rijksstraatweg voor de op- en afritten van de N3 en bij de op- en afritten van de Stadsbrug bij de Hugo de Grootlaan.

De nieuwe installaties zouden 80 procent minder energie verbruiken dan de oude. Ook zijn ze voorbereid om data te delen met verkeersdeelnemers. Dat laatste is een eis van het Rijk. Om welke data het gaat en hoe je die kan ontvangen, is niet duidelijk. Voorlopig werkt die data-uitwisseling ook nog niet. t

Behalve het plaatsen van nieuwe regelinstallaties, worden ook de kabels naar de verkeerslichten vervangen. De palen waar de lichten aan vastzitten worden meteen geschilderd. Op de kruispunten komen tijdelijke verkeerslichten te staan.

De werkzaamheden worden uitgevoerd na afloop van de ochtendspits en voordat de avondspits begint. Komende maandag wordt gestart en in de week van 6 november moet alles klaar zijn.

Lees ook

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.