gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe verkeerslichten nog niet zo slim

Stadsbeheer plaatst binnenkort een paar nieuwe regelinstallaties voor verkeerslichten. Ze zijn zuiniger en geschikt om gegevens uit te wisselen met weggebruikers. Maar die data-uitwisseling werkt voorlopig nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De nieuwe verkeerslichtinstallaties vervangen bestaande die zijn verouderd. Het gaat om drie stuks bij de Rijksstraatweg voor de op- en afritten van de N3 en bij de op- en afritten van de Stadsbrug bij de Hugo de Grootlaan.

De nieuwe installaties zouden 80 procent minder energie verbruiken dan de oude. Ook zijn ze voorbereid om data te delen met verkeersdeelnemers. Dat laatste is een eis van het Rijk. Om welke data het gaat en hoe je die kan ontvangen, is niet duidelijk. Voorlopig werkt die data-uitwisseling ook nog niet. t

Behalve het plaatsen van nieuwe regelinstallaties, worden ook de kabels naar de verkeerslichten vervangen. De palen waar de lichten aan vastzitten worden meteen geschilderd. Op de kruispunten komen tijdelijke verkeerslichten te staan.

De werkzaamheden worden uitgevoerd na afloop van de ochtendspits en voordat de avondspits begint. Komende maandag wordt gestart en in de week van 6 november moet alles klaar zijn.

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.