gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe verkeerslichten nog niet zo slim

Stadsbeheer plaatst binnenkort een paar nieuwe regelinstallaties voor verkeerslichten. Ze zijn zuiniger en geschikt om gegevens uit te wisselen met weggebruikers. Maar die data-uitwisseling werkt voorlopig nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De nieuwe verkeerslichtinstallaties vervangen bestaande die zijn verouderd. Het gaat om drie stuks bij de Rijksstraatweg voor de op- en afritten van de N3 en bij de op- en afritten van de Stadsbrug bij de Hugo de Grootlaan.

De nieuwe installaties zouden 80 procent minder energie verbruiken dan de oude. Ook zijn ze voorbereid om data te delen met verkeersdeelnemers. Dat laatste is een eis van het Rijk. Om welke data het gaat en hoe je die kan ontvangen, is niet duidelijk. Voorlopig werkt die data-uitwisseling ook nog niet. t

Behalve het plaatsen van nieuwe regelinstallaties, worden ook de kabels naar de verkeerslichten vervangen. De palen waar de lichten aan vastzitten worden meteen geschilderd. Op de kruispunten komen tijdelijke verkeerslichten te staan.

De werkzaamheden worden uitgevoerd na afloop van de ochtendspits en voordat de avondspits begint. Komende maandag wordt gestart en in de week van 6 november moet alles klaar zijn.

Lees ook

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.