Dordrecht, Netherlands

Nieuwe veroordelingen voor supportersrellen na FC Dordrecht - ADO

Er zijn opnieuw taakstraffen uitgedeeld aan FC Dordrecht-aanhangers die betrokken waren bij het toetakelen van een ADO-fan. Dat gebeurde afgelopen augustus vlak na afloop van het Keuken Kampioen Divisie-duel, dat in een 1-1 gelijkspel eindigde.
Corrado Francke | 19 maart 2025 08:00 | Aangepast op 18 maart 2025 17:39
In januari verschenen al veertien verdachten van die rellen voor de rechter. Zij kregen, op één uitzondering na, een taakstraf van 120 uur en en voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Van twee mannen was hun zitting uitgesteld. Zij hoorden dinsdag dat zij dezelfde straf krijgen als de dertien mede-relschoppers, maar zonder gebiedsverbod van een jaar.

Beelden
De zaak begon, net als bij de eerdere zittingen, met beelden van de rellen. Na anderhalf uur vol heen- en weergeschreeuw gaat het mis vlak na afloop van het duel. ADO-fans breken door een hek breken en komen aan de rand van de zogeheten 'bufferzone', de ruimte tussen de Dordtse harde kern en het uitvak. Aanhangers van de thuisploeg forceren ook een hek en komen in die bufferzone, waar een ADO-hooligan door een openstaande deur wordt getrokken.

Op de beelden zijn vuistslagen, trappen en slaande bewegingen met broeksriemen te zien. Opvallend genoeg deed het toegetakelde slachtoffer geen aangifte, maar wilde hij 'revanche' nemen.

Startblokken
Als de FC Dordrecht-hooligans het hek forceren, komt het dinsdag veroordeelde duo als eerste de bufferzone in. "Jullie stonden echt in de startblokken", merkt de rechter op. "Je ziet nog dat er spelers lopen te applaudisseren, maar dat was niet voor jullie. Ik vind het hele nare beelden."

Hoewel de Dordtenaren zeggen dat ze niemand hebben geraakt, heeft het duo wel spijt. "Ik wil dit gedrag niet aan mijn zoontje doorgeven, dit had gewoon niet mogen gebeuren", zegt een van de twee, die zijn gedrag in de bufferzone 'dom' noemt.

Wel vindt hij het merkwaardig dat de ADO-fans als eerste een hek openbraken en zodoende dichterbij de fanatieke FC Dordrecht-aanhangers kwamen, terwijl die actie min of meer was 'aangekondigd' en bekend was bij stewards en de politie.

Dezelfde straffen
"Deze man had wel dood kunnen zijn", concludeert de officier van justitie, die 'gelijke monnikken, gelijke kappen' eist vergeleken de eerder veroordelde verdachten. De rechter gaat mee in die eis: een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden.

De officier eist ook een gebiedsverbod van een jaar in de uren voor, tijdens en na een thuiswedstrijd. De rechter gaat daar, na een grondige blik op de kaart en een paar vragende blikken over woon-werkverkeer, niet in mee.

Wel deelt de advocaat van één van de twee Dordtenaren een sneer uit aan de ADO-aanhangers, volgens hem de aanstichters van de confrontatie. Op filmpjes van FC Dordt-fans ziet hij supporters in het uitvak stewards beetpakken, wegduwen en aanvallen om de weg richting de bufferzone vrij te krijgen. "Ze hebben een lange weg afgelegd om bij dat hek te komen. Dat heeft tijd, energie én geweld gekost."

Langdurige vete
De confrontatie aan de Krommedijk was een nieuw dieptepunt in en langdurige vete tussen de fanatieke aanhang van beide clubs. Vorig seizoen gingen aanhangers van beide ploegen ook al op de vuist, maar toen buiten de stadionmuren.

Inmiddels zijn alle zestien verdachten van de rellen aan de Krommedijk veroordeeld. Toevallig of niet: ADO is de volgende tegenstander van FC Dordrecht in de Keuken Kampioen Divisie. Het duel in Den Haag tussen de huidige nummers twee en vier van de ranglijst is op zondag 30 maart.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Lees ook

Zo ziet de voorbereiding op het nieuwe seizoen van FC Dordrecht eruit

De oefencampagne van FC Dordrecht richting het nieuwe seizoen is bekend. De Krommedijkclub treft dri...

FC Dordrecht-trainer Boel vertrekt naar Go Ahead Eagles

Trainer Melvin Boel vertrekt na één seizoen bij FC Dordrecht. De 38-jarige oefenmeester verruilt de ...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

De Plucheplakkers blikken terug op 'seizoen om in te lijsten' van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar in het seizoen 2024/2025. De halve finale van de nacompetitie blijkt het einds...

Jaden Slory door de voordeur terug naar Feyenoord: 'Ik ben iedereen dankbaar'

De selectie, staf en supporters van FC Dordrecht gingen afgelopen dagen door een rollercoaster. Zo o...

Successeizoen FC Dordrecht strandt in schoonheid: 'We hebben met lef gespeeld'

Het seizoen van FC Dordrecht was een smakelijke taart zonder gedroomde kers. Een slijtageslag in Til...