gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe vrijwilligers moeten Dordtse KNRM redden

1d1fa473b463f0ae59add4035d672db7

Heb je geen watervrees en kun je onder stress werken? Dan is de Dordtse KNRM op zoek naar jou. De reddingsbrigade kan nieuwe vrijwillige bemanningsleden gebruiken voor de boten, die ongeveer honderd keer per jaar in actie komen op verzoek van de kustwacht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De afdeling in Dordrecht heeft nu nog geen groot tekort, geeft secretaris Marjon van Ginneken toe. "Daarom gaan we op tijd werven. Volgend jaar gaan er mensen aan de leeftijd zitten, die eruit gaan stromen."

Nu werken er ongeveer 35 vrijwilligers bij de Dordtse KNRM, waarvan er 22 in de varende ploeg zitten. Zij zijn verantwoordelijk voor de hulpverlening op en rond de wateren van Dordrecht.

Taken verschillen van de verantwoordelijkheid voor het schip en bemanning tot materieel onderhouden en het op peil houden van kennis en oefenvaardigheid van reddingswerkzaamheden.

"De bemanning is in principe 24 uur per dag in dienst", zo valt te lezen op de website van KNRM Dordrecht. Ook is het een vereiste om binnen 10 minuten na een alarmering aan boord te zijn.

Lees ook

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.