gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe vrijwilligers moeten Dordtse KNRM redden

1d1fa473b463f0ae59add4035d672db7.jpg

Heb je geen watervrees en kun je onder stress werken? Dan is de Dordtse KNRM op zoek naar jou. De reddingsbrigade kan nieuwe vrijwillige bemanningsleden gebruiken voor de boten, die ongeveer honderd keer per jaar in actie komen op verzoek van de kustwacht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De afdeling in Dordrecht heeft nu nog geen groot tekort, geeft secretaris Marjon van Ginneken toe. "Daarom gaan we op tijd werven. Volgend jaar gaan er mensen aan de leeftijd zitten, die eruit gaan stromen."

Nu werken er ongeveer 35 vrijwilligers bij de Dordtse KNRM, waarvan er 22 in de varende ploeg zitten. Zij zijn verantwoordelijk voor de hulpverlening op en rond de wateren van Dordrecht.

Taken verschillen van de verantwoordelijkheid voor het schip en bemanning tot materieel onderhouden en het op peil houden van kennis en oefenvaardigheid van reddingswerkzaamheden.

"De bemanning is in principe 24 uur per dag in dienst", zo valt te lezen op de website van KNRM Dordrecht. Ook is het een vereiste om binnen 10 minuten na een alarmering aan boord te zijn.

Lees ook

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”