gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe vrijwilligers moeten Dordtse KNRM redden

1d1fa473b463f0ae59add4035d672db7

Heb je geen watervrees en kun je onder stress werken? Dan is de Dordtse KNRM op zoek naar jou. De reddingsbrigade kan nieuwe vrijwillige bemanningsleden gebruiken voor de boten, die ongeveer honderd keer per jaar in actie komen op verzoek van de kustwacht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De afdeling in Dordrecht heeft nu nog geen groot tekort, geeft secretaris Marjon van Ginneken toe. "Daarom gaan we op tijd werven. Volgend jaar gaan er mensen aan de leeftijd zitten, die eruit gaan stromen."

Nu werken er ongeveer 35 vrijwilligers bij de Dordtse KNRM, waarvan er 22 in de varende ploeg zitten. Zij zijn verantwoordelijk voor de hulpverlening op en rond de wateren van Dordrecht.

Taken verschillen van de verantwoordelijkheid voor het schip en bemanning tot materieel onderhouden en het op peil houden van kennis en oefenvaardigheid van reddingswerkzaamheden.

"De bemanning is in principe 24 uur per dag in dienst", zo valt te lezen op de website van KNRM Dordrecht. Ook is het een vereiste om binnen 10 minuten na een alarmering aan boord te zijn.

Lees ook

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.