gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe vrijwilligers moeten Dordtse KNRM redden

1d1fa473b463f0ae59add4035d672db7

Heb je geen watervrees en kun je onder stress werken? Dan is de Dordtse KNRM op zoek naar jou. De reddingsbrigade kan nieuwe vrijwillige bemanningsleden gebruiken voor de boten, die ongeveer honderd keer per jaar in actie komen op verzoek van de kustwacht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De afdeling in Dordrecht heeft nu nog geen groot tekort, geeft secretaris Marjon van Ginneken toe. "Daarom gaan we op tijd werven. Volgend jaar gaan er mensen aan de leeftijd zitten, die eruit gaan stromen."

Nu werken er ongeveer 35 vrijwilligers bij de Dordtse KNRM, waarvan er 22 in de varende ploeg zitten. Zij zijn verantwoordelijk voor de hulpverlening op en rond de wateren van Dordrecht.

Taken verschillen van de verantwoordelijkheid voor het schip en bemanning tot materieel onderhouden en het op peil houden van kennis en oefenvaardigheid van reddingswerkzaamheden.

"De bemanning is in principe 24 uur per dag in dienst", zo valt te lezen op de website van KNRM Dordrecht. Ook is het een vereiste om binnen 10 minuten na een alarmering aan boord te zijn.

Lees ook

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.