gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe wijkhopper rijdt door Sterrenburg

dfa7b1a44695576f8dafe639dbebca23

Sinds maandag rijden Wijkhoppers door Sterrenburg. Het nieuwe vervoersmiddel moet 75-plussers en mensen die slecht ter been zijn snel van A naar B brengen in de wijk.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ans en Albert van Lubeek mochten maandagochtend als eerste een stukje meerijden. "Ik had al hoge verwachtingen van dat dit zou komen", vertelt Albert van Lubeek. "Maar nu we meegereden hebben en meegemaakt hoe het karretje rijdt en hoe het allemaal gaat: geweldig."

De Wijkhopper is een vervoersvorm voor wmo-pashouders en 75-plussers in de Drechtsteden en is bedoeld om het voor mensen makkelijker te maken snel ergens heen te kunnen. Zo kunnen ouderen snel even een boodschap doen, of worden afgezet bij een bushalte.

Van Lubeek: "Het kost niet zoveel tijd als dat je met de Drechthopper zou gaan. Een halfuurtje van te voren bestel je dit en dan brengen ze je waar je wilt in de wijk. Dat is een stuk beter dan dat je dat allemaal met de Drechthopper moet doen."

Geen lawaai

Ook is de Wijkhopper erg duurzaam: er is minder uitstoot en fossiele brandstoffen worden niet gebruikt. "Het is een heel leuk wagentje en heeft heel veel mooie voordelen ten opzichte van het traditionele vervoer", is ook wethouder Peter Heijkoop enthousiast. "Het is een hele mooie vervoersvorm omdat ze elektrisch zijn. Ze zijn heel duurzaam, maken geen lawaai en het is een prettige manier om vervoerd te worden."

De Wijkhopper rijdt op dit moment alleen in Sterrenburg en Papendrecht. Dit volgt op een pilot in 2018, toen reden de wagentjes al drie weken door Sterrenburg. Toen is het idee ontstaan om ook het minibusje ook in de rest van de Drechtsteden te laten rijden.

De Wijkhopper won vorig jaar de tweede prijs van de Taxi Innovatie Prijs (TIP) 2018. Klanten gaven het vervoer een 7,5. Vooral de korte wachttijden, snelle ritten, lage instap en de snelle besteltijd werden toen gewaardeerd.

Begin 2020 moet het busje in alle Dordtse wijken en de overige Drechtsteden rijden.

Lees ook

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.