gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

5 jaar Quiet Drechtsteden: ‘Het geeft ons mooie momenten’

a0946f0b8d9c8fa04fd565b012dcfe6a

Quiet Drechtsteden bestaat 5 jaar en dat wordt gevierd met een campagne om meer aandacht te vragen voor armoede. “Zo kan iedereen meedraaien in de maatschappij.”

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Quiet Drechtsteden is een organisatie die zich inzet voor mensen die in stille armoede leven. Door middel van sponsoren kan de organisatie mensen in de Drechtsteden een gratis product of uitje aanbieden. “Dat zorgt ervoor dat ze gewoon net als iedereen mee kunnen draaien in de maatschappij”, aldus Koosje Peters van Quiet Drechtsteden.

Eén van de sponsoren is Coffeelicious. “Hier krijgen onze members een aanbieding om een kopje koffie of thee te drinken met een stukje taart erbij”, vertelt Peters. Fiona Stöger van Coffeelicious vindt het mooi dat ze Quiet members een kans kan bieden om naar haar bakery te komen. “Coffeelicious is een plekje voor iedereen en niet iedereen heeft budget om hier naar toe te komen.”

Een Quiet member die gebruik maakt van de aanbieding bij Coffeelicious is Afifa. Samen met haar dochter eet ze een taartje in de bakery. “Het geeft ons mooie momenten, we gaan bijvoorbeeld naar een restaurant of de bioscoop.”

Het jubileum wordt gevierd met een campagne. Zo heeft de organisatie een podcast gemaakt waarin twee members hun verhalen vertellen. Ook breidt Quiet Drechtsteden binnenkort uit naar Zwijndrecht.

Bekijk hieronder de reportage:

Lees ook

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?