Dordrecht, Netherlands

Advies aan provincie Zuid-Holland: leg Chemours meteen stil

De fabriek van Chemours in Dordrecht
De provincie Zuid-Holland moet Chemours in Dordrecht stilleggen totdat duidelijk is dat die geen pfas meer uitstoot, adviseren deskundigen. De zogenoemde Provinciale Adviescommissie Leefomgevingskwaliteit (PAL) wil dat de provincie daarmee tegemoetkomt aan de grote zorgen bij de omwonenden van de fabriek.
NOS | 18 september 2023 15:03 | Aangepast op 18 september 2023 15:03
In een brief aan het provinciebestuur schrijven de experts dat de uitstoot van pfas zo snel mogelijk naar nul moet worden teruggebracht. Uit voorzorg moet de provincie de productie bij Chemours tot die tijd stilleggen, vindt de PAL.

De PAL geeft vrijblijvend gevraagd en ongevraagd advies aan de provincie. Provinciale Staten vergaderen woensdag over Chemours.

Gezondheidsrisico's
Over de fabriek bij Dordrecht is al jaren veel te doen. In de omgeving leven veel zorgen over de schadelijkheid van de stoffen die de fabriek uitstoot en loost in het water. De discussie kwam afgelopen zomer in een stroomversnelling nadat onderzoek van Zembla had aangetoond dat Chemours al tientallen jaren wist van de gezondheidsrisico's van pfas.

Pfas is een verzamelnaam voor duizenden chemische stoffen die vuilafstotend, waterafstotend en brandwerend zijn. De stoffen zijn niet of nauwelijks afbreekbaar. Als mensen over een lange periode kleine hoeveelheden pfas binnenkrijgen, kan dat schadelijk zijn voor het immuunsysteem en kanker veroorzaken.

Chemours zelf zei eerder dat het bedrijf de uitstoot van pfas al enorm heeft teruggedrongen en dat het overheden altijd heeft geïnformeerd over de stoffen die het produceert.

Lees meer over:

Chemours|PFAS|

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...

300e emmertjesprotest in dikke laag sneeuw: ‘Laten zien hoe krachtig gewone mensen zijn’

“Door hier te staan, ook met weer als dit, laten we zien hoe krachtig gewone mensen kunnen zijn." Zo...

Hennep helpt niet om vervuilde moestuinen schoon te maken, blijkt uit proeven

Hennep is ‘geen realistische oplossing’ om met PFOA-vervuilde moestuinen te saneren. Dat concludeert...

Onderzoek wijst uit: PFAS-stof TFA zit hier niet meer in de bodem dan op andere plekken

Deze streek heeft niet meer trifluorazijnzuur (TFA) in de bodem en het water dan andere delen van Ne...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...