gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek en wijkcentra langer en vaker open

30bedacf097759b3b885f2ff30943751

Het initiatief 'Warme ontmoetingsplekken' blijkt zo succesvol, dat de gemeente heeft besloten de openingstijden van de bibliotheek en de wijkcentra, die hier aan mee deden, permanent te verruimen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In de winter van 2022 openden de bibliotheken en wijkcentra hun deuren onder de noemer Warme ontmoetingsplekken voor mensen die de energierekening niet konden betalen. Veel van deze warme plekken werden boven verwachting goed bezocht, vooral als er activiteiten waren. Dat bleek uit een evaluatie die vorige week naar de raad is gestuurd.

"Wat mooi dat een initiatief dat uit nood geboren is zo duidelijk maakt waar inwoners behoefte aan hebben: gezelligheid en ontmoeting”, zegt wethouder Chris van Benschop. "Het Dordts college wil dit graag mogelijk blijven maken en zet zich daar de komende jaren voor in. Juist in deze Week tegen Eenzaamheid wil ik ook alle vrijwilligers bedanken die zich op deze plekken inzetten. Zonder hen is dit niet mogelijk."

De bibliotheek blijft voortaan tot 22 uur open en ook op zondag van 12 tot 17 uur. De wijkcentra gaan één avond per week extra open. 
Uit onderzoek van de gemeente blijkt dat de ontmoetingsplekken bij zowel volwassen als jongeren populair zijn. Jongeren kwamen vooral bij de bibliotheek in de Koloriet in Krispijn. “'s Avonds en in het weekend zijn in totaal ruim 22.000 bezoekers geteld, maar ook overdag was er flink wat toeloop”, laat een woordvoerder weten. “ Vooral een extra activiteit, zoals samen eten, trok mensen naar de warme plekken toe. In alle wijkcentra gingen de vrijwilligers meer uren draaien en er hebben 60 extra vrijwilligers meegedaan. In Stadspolders en Dubbeldam waren minder bezoekers van de Warme ontmoetingsplekken dan in de andere wijken.

In maart bezochten wethouder Merx en Van Benschop wijkcentrum De Admiraal in het kader van de 'Warme ontmoetingsplekken'. Bekijk hier onze reportage.

Lees ook

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.