gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek en wijkcentra langer en vaker open

30bedacf097759b3b885f2ff30943751

Het initiatief 'Warme ontmoetingsplekken' blijkt zo succesvol, dat de gemeente heeft besloten de openingstijden van de bibliotheek en de wijkcentra, die hier aan mee deden, permanent te verruimen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In de winter van 2022 openden de bibliotheken en wijkcentra hun deuren onder de noemer Warme ontmoetingsplekken voor mensen die de energierekening niet konden betalen. Veel van deze warme plekken werden boven verwachting goed bezocht, vooral als er activiteiten waren. Dat bleek uit een evaluatie die vorige week naar de raad is gestuurd.

"Wat mooi dat een initiatief dat uit nood geboren is zo duidelijk maakt waar inwoners behoefte aan hebben: gezelligheid en ontmoeting”, zegt wethouder Chris van Benschop. "Het Dordts college wil dit graag mogelijk blijven maken en zet zich daar de komende jaren voor in. Juist in deze Week tegen Eenzaamheid wil ik ook alle vrijwilligers bedanken die zich op deze plekken inzetten. Zonder hen is dit niet mogelijk."

De bibliotheek blijft voortaan tot 22 uur open en ook op zondag van 12 tot 17 uur. De wijkcentra gaan één avond per week extra open. 
Uit onderzoek van de gemeente blijkt dat de ontmoetingsplekken bij zowel volwassen als jongeren populair zijn. Jongeren kwamen vooral bij de bibliotheek in de Koloriet in Krispijn. “'s Avonds en in het weekend zijn in totaal ruim 22.000 bezoekers geteld, maar ook overdag was er flink wat toeloop”, laat een woordvoerder weten. “ Vooral een extra activiteit, zoals samen eten, trok mensen naar de warme plekken toe. In alle wijkcentra gingen de vrijwilligers meer uren draaien en er hebben 60 extra vrijwilligers meegedaan. In Stadspolders en Dubbeldam waren minder bezoekers van de Warme ontmoetingsplekken dan in de andere wijken.

In maart bezochten wethouder Merx en Van Benschop wijkcentrum De Admiraal in het kader van de 'Warme ontmoetingsplekken'. Bekijk hier onze reportage.

Lees ook

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."