Dordrecht, Netherlands

‘Boos en teleurgesteld’ na afbranden Griendkeet Biesbosch

De afgebrande keet © Staatsbosbeheer Biesbosch - Harm Blom
Een houten museumkeet van Staatsbosbeheer in de Biesbosch is afgelopen nacht tot de grond toe afgebrand. De keet was onderdeel van het Griendmuseumpad in de Sliedrechtse Biesbosch. Volgens Staatsbosbeheer kan het niet anders dan dat het vuur is aangestoken.
Redactie RTV Dordrecht | 15 augustus 2023 17:48 | Aangepast op 15 augustus 2023 17:48
“Een daad van vandalisme.” Boswachter Harm Blom van Staatsbosbeheer Biesbosch is boos en teleurgesteld. Een houten keet, onderdeel van het Griendmuseumpad in de Sterlinggriend, als markant onderdeel van het Griendmuseumpad, is vannacht helemaal afgebrand. Op de foto hierboven is te zien dat er niets van over is gebleven. De keet was geheel gemaakt van hout en riet, met een zwart geteerd dak. Er is geen gas of elektra. De keet is volgens boswachter Blom dan ook “moedwillig aangestoken, dat kan niet anders.
De keet in betere tijden © Staatsbosbeheer Biesbosch - Harm Blom
De sfeervolle houten keet op de museumroute was zorgvuldig nagebouwd door vrijwilligers van de ‘Keetploeg’, om te laten zien hoe griendwerkers vroeger woonden en werkten in de Biesbosch. De keet was afgelopen winter net gerenoveerd en had onder andere een gloednieuw rieten dak gekregen. “Het is triest. Zonde van de energie van alle vrijwilligers,” aldus boswachter Blom. “De laatste renovatie kostte zo’n 25.000 euro. Dat geld hebben we niet even liggen. Hoe we dit opnieuw gaan opbouwen en hoe we dat betalen, dat weten we nog niet.”

Staatsbosbeheer heeft aangifte gedaan bij de politie.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Lees ook

Te laat en te weinig informatie: hierdoor gaat Eallum dit jaar niet door

Onvolledige informatie die te laat werd aangeleverd en gebrekkige communicatie. Dat is in hoofdlijne...

Deze oude schuur brengt verborgen geschiedenis Kinderdijk tot leven

Het moet een voor velen onbekende geschiedenis van Kinderdijk tot leven wekken: een oude, vervallen ...

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Een bestelbus is donderdagmiddag van de weg geraakt en tegen een boom geklapt langs de Provincialewe...

Inspecteurs nemen 200 'civiele kunstwerken' onder de loep: 'Gebruik moet veilig kunnen'

Gewapend met onder meer fototoestel, pen, papier en rolmaat heeft een gespecialiseerd team afgelopen...

Gymzaal, buurthuis of kazerne: bij crisis moet je daar terecht kunnen voor hulp

Het kabinet wil in elke buurt een noodsteunpunt waar mensen terecht kunnen als het crisis is. Minist...

Beste KKD-talent komt ook dit seizoen uit samenwerking FC Dordrecht en Feyenoord

Jaden Slory is woensdagavond benoemd tot beste talent van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie....