gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandstichter in beeld: Bureau Brabant toont beelden autobrand Papendrecht

f707e7bc63b68aa7485629f11240c3ab

In Bureau Brabant, de lokale variant van Opsporing Verzocht, werd deze week aandacht besteed aan een zaak in Papendrecht. Daar ging in augustus een auto aan de Stellingmolen in vlammen op. Die bleek een paar dagen eerder te zijn gestolen in Breda.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De eigenaar van de auto merkt op 12 augustus op dat zijn wagen niet meer staat op de plek waar hij hem geparkeerd heeft en maakt melding van diefstal. Een dag later is op camerabeelden is te zien hoe een man de auto in Papendrecht op een parkeerplaats parkeert. Daarna overgiet hij het voertuig met een brandbare stof en brengt ‘m op afstand tot ontploffing.
De brandweer weet de brand snel te blussen, maar de rook zorgt wel voor behoorlijke schade, laat de politie weten in Bureau Brabant. Het is niet bekend of de man die de brand sticht ook de auto gestolen heeft. De dader is nu nog onherkenbaar in beeld gebracht. Hij krijgt van de politie twee weken de tijd zich te melden, daarna zal hij herkenbaar getoond worden. Wie weet om wie het gaat, kan contact opnemen met de politie.

Lees meer over:

|

Lees ook

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.