gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Coalitieakkoord Zuid-Holland: wat betekent het voor de Drechtsteden?

c03fd107ca9a20cd91f5900f85b03a28

Het akkoord is gesloten tussen de partijen BBB, VVD, GroenLinks, PvdA en het CDA in Zuid-Holland. Met de BoerBurgerBeweging als verrassende winnaar werd een sterk signaal naar de politiek afgegeven door de inwoners van Zuid-Holland.

Corrado Francke | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De coalitie beslaat een groot deel van het Nederlandse politieke spectrum, met zowel rechts, links als centrumpartijen. Tijdens de samenwerking zullen er dan ook veel bruggen moeten worden geslagen tussen de verschillende partijen.

Wonen
Maar wat betekent het akkoord eigenlijk voor onze regio? Allereerst de woningbouw. In het akkoord wordt het streven geuit om tot en met 2030 ruim 230.000 woningen aan de provinciale woningvoorraad toe te voegen. Daarvan zal volgens het akkoord 40% in de categorie sociale huur vallen. Een deel daarvan zal ook in de Drechtsteden terecht komen.

De nieuwbouw moet voor 85% binnenstedelijk gebouwd worden, zodat er niet nog meer vitale natuur- en landbouwgebieden verloren gaan. Uitzondering op de regel zijn de plannen voor een nieuwbouwwijk in Sliedrecht-Noord, die ruimte moet bieden aan 1200 tot 1500 woningen in het noorden van het dorp.

Vervoer
Op het gebied van bereikbaarheid wordt gekeken naar korting voor minima in het ov en een proef met het zogenoemde Deutschlandticket, vernoemd naar een speciaal ov-kaartje van 49 euro waarmee reizigers bij onze oosterburen de hele dag gebruik kunnen maken van iedere vorm van openbaar vervoer.

Voor de Drechtsteden is ook een speciaal punt aangemaakt bij goederenverkeer, de provincie wil in gesprek met het Rijk over de vermindering en het op termijn weren van treinen die gevaarlijke stoffen vervoeren, de zogenoemde giftreinen. Dit naar aanleiding van herhaaldelijk waarschuwen van onder andere burgemeester Kolff van Dordrecht, die het vervoer van gevaarlijke materialen door de bebouwde kom een te groot veiligheidsrisico vindt. Wanneer het gesprek plaats moet vinden, staat niet in het akkoord.

Benieuwd naar de presentatie van het coalitieakkoord? Klik dan op deze link, selecteer 19e juni in het vergaderschema en kijk rechts de livestream terug.

Lees ook

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."