gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze donderdag in Eilandleven: de intocht van Sinterklaas van vorig jaar

dd41d48c79276d6ab2ac1e7290bc9c8f

Zaterdag aanstaande is het weer zo ver. Sinterklaas komt met zijn boot uit Spanje en doet ook Dordrecht aan. Om alvast in de sfeer te komen van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht van komende zaterdag zenden wij deze donderdag in Eilandleven nog een keer ons verslag van de intocht van vorig jaar uit.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Vorig jaar was de intocht op zaterdag 12 november. Sinterklaas kwam aan met zijn boot in het Maartensgat. Samen met zijn Pieten werd hij ontvangen door burgemeester Wouter Kolff en kinderburgemeester Lynn Loopik.

Burgemeester Kolff was erg blij om de Sint weer op ons eiland te ontvangen. ''Er waren veel problemen onderweg met de boot, maar Sinterklaas is er gelukkig weer.'' Ook in Dordrecht waren er wat problemen. De Geldersekade waar de Sint aankwam was namelijk nog niet af. Ondanks dat kon de Pakjesboot toch veilig aanmeren.

Tientallen Dordtse kinderen hadden zich in de tuin van de Grote Kerk verzameld bij het podium waar de Goedheiligman ontvangen werd. Er werd gezongen en gedanst voor de Sint en zijn Pieten, om vervolgens een rondje door de binnenstad te maken. Op paard Ozosnel zwaaide Sinterklaas naar alle kinderen langs de kant.

De intocht van Sinterklaas in Dordrecht van vorig jaar is deze donderdag dus nog een keer te zien in Eilandleven, vanaf 18.00 uur, direct na het Nieuws.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?