gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze donderdag in Eilandleven: de intocht van Sinterklaas van vorig jaar

dd41d48c79276d6ab2ac1e7290bc9c8f

Zaterdag aanstaande is het weer zo ver. Sinterklaas komt met zijn boot uit Spanje en doet ook Dordrecht aan. Om alvast in de sfeer te komen van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht van komende zaterdag zenden wij deze donderdag in Eilandleven nog een keer ons verslag van de intocht van vorig jaar uit.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Vorig jaar was de intocht op zaterdag 12 november. Sinterklaas kwam aan met zijn boot in het Maartensgat. Samen met zijn Pieten werd hij ontvangen door burgemeester Wouter Kolff en kinderburgemeester Lynn Loopik.

Burgemeester Kolff was erg blij om de Sint weer op ons eiland te ontvangen. ''Er waren veel problemen onderweg met de boot, maar Sinterklaas is er gelukkig weer.'' Ook in Dordrecht waren er wat problemen. De Geldersekade waar de Sint aankwam was namelijk nog niet af. Ondanks dat kon de Pakjesboot toch veilig aanmeren.

Tientallen Dordtse kinderen hadden zich in de tuin van de Grote Kerk verzameld bij het podium waar de Goedheiligman ontvangen werd. Er werd gezongen en gedanst voor de Sint en zijn Pieten, om vervolgens een rondje door de binnenstad te maken. Op paard Ozosnel zwaaide Sinterklaas naar alle kinderen langs de kant.

De intocht van Sinterklaas in Dordrecht van vorig jaar is deze donderdag dus nog een keer te zien in Eilandleven, vanaf 18.00 uur, direct na het Nieuws.

Lees ook

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.