gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze donderdag in Eilandleven: de intocht van Sinterklaas van vorig jaar

dd41d48c79276d6ab2ac1e7290bc9c8f

Zaterdag aanstaande is het weer zo ver. Sinterklaas komt met zijn boot uit Spanje en doet ook Dordrecht aan. Om alvast in de sfeer te komen van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht van komende zaterdag zenden wij deze donderdag in Eilandleven nog een keer ons verslag van de intocht van vorig jaar uit.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Vorig jaar was de intocht op zaterdag 12 november. Sinterklaas kwam aan met zijn boot in het Maartensgat. Samen met zijn Pieten werd hij ontvangen door burgemeester Wouter Kolff en kinderburgemeester Lynn Loopik.

Burgemeester Kolff was erg blij om de Sint weer op ons eiland te ontvangen. ''Er waren veel problemen onderweg met de boot, maar Sinterklaas is er gelukkig weer.'' Ook in Dordrecht waren er wat problemen. De Geldersekade waar de Sint aankwam was namelijk nog niet af. Ondanks dat kon de Pakjesboot toch veilig aanmeren.

Tientallen Dordtse kinderen hadden zich in de tuin van de Grote Kerk verzameld bij het podium waar de Goedheiligman ontvangen werd. Er werd gezongen en gedanst voor de Sint en zijn Pieten, om vervolgens een rondje door de binnenstad te maken. Op paard Ozosnel zwaaide Sinterklaas naar alle kinderen langs de kant.

De intocht van Sinterklaas in Dordrecht van vorig jaar is deze donderdag dus nog een keer te zien in Eilandleven, vanaf 18.00 uur, direct na het Nieuws.

Lees ook

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.