gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze donderdag in Eilandleven: de intocht van Sinterklaas van vorig jaar

dd41d48c79276d6ab2ac1e7290bc9c8f

Zaterdag aanstaande is het weer zo ver. Sinterklaas komt met zijn boot uit Spanje en doet ook Dordrecht aan. Om alvast in de sfeer te komen van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht van komende zaterdag zenden wij deze donderdag in Eilandleven nog een keer ons verslag van de intocht van vorig jaar uit.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Vorig jaar was de intocht op zaterdag 12 november. Sinterklaas kwam aan met zijn boot in het Maartensgat. Samen met zijn Pieten werd hij ontvangen door burgemeester Wouter Kolff en kinderburgemeester Lynn Loopik.

Burgemeester Kolff was erg blij om de Sint weer op ons eiland te ontvangen. ''Er waren veel problemen onderweg met de boot, maar Sinterklaas is er gelukkig weer.'' Ook in Dordrecht waren er wat problemen. De Geldersekade waar de Sint aankwam was namelijk nog niet af. Ondanks dat kon de Pakjesboot toch veilig aanmeren.

Tientallen Dordtse kinderen hadden zich in de tuin van de Grote Kerk verzameld bij het podium waar de Goedheiligman ontvangen werd. Er werd gezongen en gedanst voor de Sint en zijn Pieten, om vervolgens een rondje door de binnenstad te maken. Op paard Ozosnel zwaaide Sinterklaas naar alle kinderen langs de kant.

De intocht van Sinterklaas in Dordrecht van vorig jaar is deze donderdag dus nog een keer te zien in Eilandleven, vanaf 18.00 uur, direct na het Nieuws.

Lees ook

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.