gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze donderdag in Eilandleven: de intocht van Sinterklaas van vorig jaar

dd41d48c79276d6ab2ac1e7290bc9c8f

Zaterdag aanstaande is het weer zo ver. Sinterklaas komt met zijn boot uit Spanje en doet ook Dordrecht aan. Om alvast in de sfeer te komen van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht van komende zaterdag zenden wij deze donderdag in Eilandleven nog een keer ons verslag van de intocht van vorig jaar uit.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Vorig jaar was de intocht op zaterdag 12 november. Sinterklaas kwam aan met zijn boot in het Maartensgat. Samen met zijn Pieten werd hij ontvangen door burgemeester Wouter Kolff en kinderburgemeester Lynn Loopik.

Burgemeester Kolff was erg blij om de Sint weer op ons eiland te ontvangen. ''Er waren veel problemen onderweg met de boot, maar Sinterklaas is er gelukkig weer.'' Ook in Dordrecht waren er wat problemen. De Geldersekade waar de Sint aankwam was namelijk nog niet af. Ondanks dat kon de Pakjesboot toch veilig aanmeren.

Tientallen Dordtse kinderen hadden zich in de tuin van de Grote Kerk verzameld bij het podium waar de Goedheiligman ontvangen werd. Er werd gezongen en gedanst voor de Sint en zijn Pieten, om vervolgens een rondje door de binnenstad te maken. Op paard Ozosnel zwaaide Sinterklaas naar alle kinderen langs de kant.

De intocht van Sinterklaas in Dordrecht van vorig jaar is deze donderdag dus nog een keer te zien in Eilandleven, vanaf 18.00 uur, direct na het Nieuws.

Lees ook

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.